App Store Google Play

Чехи разом з українцями допомагають військовим

16.06.2015 17:59
Чехи разом з українцями допомагають військовим

Представник чеської ГО «Українська Європейська Перспектива» Галина Андрейцив привезла допомогу для 4-ї лікарні, військового госпіталю, дитбудинку, а також адресну допомогу для сімей, де діти залишилися без батьків, які загинули в зоні АТО.

Серед іншого - медикаменти, реанімаційне ліжко, каталка.

«Для дітей ми купуємо подарунки за списком того, про що вони мріють. Це скейборди, велосипеди, ролики. Ці мрії повинні були втілити в життя їхні тата, але їх вже немає в живих. Також ми передали машину з ім'ям «Танчик» для 93-й окремої механізованої бригади, яка призначена для переміщення груп осіб», - розповіла Галина Андрейцив.

Галина Андрейцив розповіла також, що чехи організували в Празі Майдан на знак солідарності з Україною.

 «Я хочу, щоб українці знали, що їх підтримує не тільки українська діаспора в Чехії, але й самі чехи. Чехи добре пам'ятають Оксамитову революцію. Вони знають, що в 1969 році Росія увійшла на територію Чехословаччини з миротворчими намірами і залишилася на 20 років. Тільки в Україні ситуація ще трагічніше. У Празі є Майдан, де молодь збирається по вихідних. Це єдиний у світі Майдан, який чехи організували, щоб показати солідарність з Україною і протест проти політики чеського президента Земана щодо Росії. Ми хочемо, щоб ви трималися», - сказала вона.

Львівський волонтер Богдан Масляк розповів про діяльність громадської організації «Допоможи фронту», яка зародилася ще на Майдані.

«Наша діяльність полягає не тільки в тому, щоб передавати українцям те, що придбали чехи. Ми їздимо по військових складах Італії та Німеччини, щоб напряму домовитися про постачання. У Львові є волонтерський склад «Допоможи фронту», де ціни виключно для волонтерів. Ми не даємо шансу спекулянтам заробляти на війні. Також ми організовуємо аукціони в Європі, де європейці можуть придбати творчі роботи українців для допомоги фронту. 22 червня такий аукціон відбудеться в Чехії. На жаль, потреби військових ростуть, хоча в Міноборони кажуть зворотне», - сказав він.

Про участь дніпропетровських волонтерів в допомогу госпіталю розповів Геннадій Бутенко.

 «Ми брали участь у будівництві корпусу гнійної хірургії, завезенні обладнання. Через хлопців, які проходили лікування у військовому госпіталі, познайомилися з Галиною Андрейцив і тепер плідно співпрацюємо», - сказав він.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...