App Store Google Play

Суд зменшив штраф заводу за зрив ремонту вагонів для потягів на Москву

15.06.2015 11:54
Суд зменшив штраф заводу за зрив ремонту вагонів для потягів на Москву
Суд стягнув 2,21 млн грн. штрафних санкцій з ПАТ «Дніпропетровський завод з ремонту та будівництва пасажирських вагонів» на користь ДП «Придніпровська залізниця». Про це свідчить рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 27 травня.

У липні 2014 року ДП «Придніпровська залізниця» уклало угоду з ПАТ «Дніпропетровський завод з ремонту та будівництва пасажирських вагонів» щодо ремонту 18 пасажирських вагонів. Вартість договору склала 153,35 млн грн. Ремонт одного вагона коштував 8,52 млн грн.

Заводу передано 14 вагонів, які він мав відремонтувати до кінця жовтня 2014 року.

Всупереч умовам договору, завод відремонтував тільки 2 вагони та й то з порушенням строків на 41 день. Станом на момент розгляду справи завод не навів доказів щодо ремонту решти 12 вагонів.

Залізниця повідомила, що через затримку ремонту вагонів зазнає збитків, оскільки вагони після ремонту планувалося використовувати на прибутковому міждержавному сполученні у складі поїздів № 16 Дніпропетровськ - Москва, № 74 Кривий Ріг - Москва, які курсують щоденно. Середня вартість проїзду одного пасажира становить 1 500 грн. Навіть при 50% зайнятості одного вагону (26 місць), за добу залізниця втрачає 39 тис грн. Тому через затримку ремонту 12 вагонів сума збитків становить 468 тис грн. за добу. Враховуючи, що кількість днів прострочення складає понад 128 днів, розмір збитків залізниці складає понад 59,44 млн грн.

Придніпровська залізниця нарахувала пеню в розмірі 0,1% від вартості ремонту за кожен день прострочення: 698 тис грн. пені за 41 день прострочки по 2 вагонах і ще 13,08 млн грн. пені за 128 днів прострочки по 12 вагонах (розраховано з 30.10.2014 до моменту подання позову 06.03.2015 року). Крім того, за прострочення понад 30 днів додатково нараховано штраф у розмірі 7% від вартості послуг - 8,35 млн грн. В сумі пеня і штраф складали 22,13 млн грн.

Суд визнав, що пеню і штраф нараховано правильно і згідно з умовами договору.

Але ПАТ «Дніпропетровський завод з ремонту та будівництва пасажирських вагонів» подав клопотання щодо зменшення штрафних санкцій до 1% від нарахованої суми - тобто тільки до 221 тис грн. Водночас відомо, що завод подав окремий позов про визнання недійсним пункту договору, за яким нараховано такі санкції. Рішення по цій справі наразі ще не прийняте.

У клопотанні про зменшення санкцій завод зіслався на стрімкий ріст курсу долара, тоді, як ремонт проводиться з використання імпортних комплектуючих і устаткування; те що залізниця ще не розрахувалася за вже відремонтовані вагони; те що деякі виробники товарів, необхідних для ремонту знаходяться на території проведення антитерористичної операції. Крім того, завод повідомив про встановлений на підприємстві з липня 2014 року по травень 2015 року одноденний робочий тиждень, збитковість підприємства за 9 місяців 2014 року на суму 64,73 млн грн. Станом на кінець 2014 року заборгованість регіональних залізниць перед заводом складає 99,84 млн грн.

З урахуванням цих аргументів, а також факту часткового виконання договору, суд клопотання задовольнив і штрафні санкції зменшив до 10% від нарахованих штрафів, тобто до 2,21 млн грн.

«Дніпропетровський завод з ремонту та будівництва пасажирських вагонів» на 98% належить ПАТ «ВЗНКІФ «Унібудінвест», яке записане на однойменне ТОВ донецького бізнесмена Леоніда Юрушева. До наглядової ради заводу входять дружина Юрушева Наталія та його дочки Єлизавета й Анастасія.

У квітні 2014 р. першим заступником директора «Укрзалізниці» було призначено Максима Бланка, який наразі є в.о. гендиректора «Укрзалізниці». До цього призначення Бланк очолював наглядову раду ПАТ «Дніпропетровський завод з ремонту та будівництва пасажирських вагонів».

У 2008-2012 р.р. Бланк очолював вищевказаний фонд «Унібудінвест» у якості директора, окрім того у ці ж роки він був директором ЗАТ «КУА «Форум» Анастасії Жолинської (дочка Юрушева). Також Бланк очолював дочірні фірми «Унібудінвесту» - ТОВ «Аструм Інвестиційний Менеджмент» та «Аструм Інвестиційні Послуги».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...