App Store Google Play

300 «кіборгів» отримали статус учасника бойових дій

08.06.2015 08:59
300 «кіборгів» отримали статус учасника бойових дій
6-го червня в Будинку офіцерів у смт Черкаське (Дніпропетровська область) 300 бійців 93-ої окремої моторизованої бригади спільними зусиллями офіцерів та активістів правозахисної групи «Січ» отримали посвідчення учасника бойових дій.

Воїни однієї з найбільш боєздатних бригад в зоні АТО пройшли горнила війни у Донецькому аеропорту та на його околицях – у селах Піски, Спартак, Опитне.
Наразі ці 300 посвідчень – це лише перші успіхи у справі соціального захисту та правової підтримки наших армійців, - загалом правозахисна група «Січ» подала заявку на отримання статусних документів для двох тисяч бійців 93-ої ОМБ.

Про обов’язки держави та українського суспільства перед армїєю, що лише зараз, в умовах жорстокої війни з агресором у страшних муках народжується заново, нагалосив співзасновник Правозахисної Групи «Січ» та народний депутат України Андрій Денисенко:

«Про наше ставлення до вас, бійців, що реально воюють на полях у Донбасі, хай свідчать не красиві слова, а реальні вчинки. На жаль, у високих владних кабінетах, у стінах парламенту війна взагалі не відчувається і наша держава наразі не може повністю захистити ваші права. Більш того, окрім різного роду бюрократичних перепон, ми бачимо і переслідування українських добровольців та армійців, які захищають Україну від агресії. Зараз в СІЗО Маріуполя передувають декілька десятків (!) українських бійців. І це не якісь там «віджимщики» чи порушники дисципліни. Хлопці можуть сидіти, наприклад, за те, що підстрелили ворожих коригувальників у нейтральній смузі, але ці коригувальники, наприклад, живуть в підконтрольних Україні селах і їх родичі, знаючи чи не знаючи про їх діяльність, звертаються до міліції. Та знаходить свідків і так з’являється "справа", на содата. що виконував бойове завдання. Однак тут, у прифронтовій області, де путінська ідея Новоросії отримала рішучий відпір та зламала хребет, дозвольте вам подякувати та висловити глибоку повагу» - відзначив Андрій Денисенко.

Незважаючи на історичний шанс відновлення української армії як повнофукціонального державного інституту та широкий волонтерський рух, офіційне визнання заслуг українського воїна перед державою лишається чи не найголовнішою проблемою Збройних Сил України.

«Для того, щоб солдат отримав посвідчення учасника бойових дій, необхідно хапати, включати і пройти усю армійську ієрархічну вертикаль. Отримати документи, які б засвідчували про перебування конкретної бригади, конкретних її підрозділів та конкретних людей не лише у зоні АТО, але й у зоні реальних бойових дій. Грубо кажучи, для того, щоб солдат отримав це посвідчення, на нього необхідно отримати, завізувати у різних органах та здати куди слід 15 офіційних довідок, - наголосив директор Правозахисної Групи «Січ» Дмитро Рева. Але за його словами, правозахисники й надалі будуть працювати на цьому полі, застосовуючи усі свої потуги та ресурси.

Самі ж солдати у більшості випадків просто не мають змоги оббивати усі пороги, - «Нам просто ніколи займатися якимись юридичними та бюрократичними справами. Коли це робити? Перебувачи на фронті? У військовій частині? Чи у короткій відпустці вдома? Звісно, ця діяльність – більше справа офіцерів, однак і у них теж є свої справи у штабах. Це і матерільне забезпечення бригади та усіх її підрозділів усим необхідним, навчання солдатів, новобранців, різноманітні звіти, рапорти і таке інше», - говорить боєць Володимир. «Наразі ми доводимо кожного дня, що в нас є дух стримувати і протистояти глобальному військовому табору, на який росіяни перетворили окупувані території Донбасу. Хотілося щоб і держава виконувала свої обов’язки, - додав армієць.

Довідка: Посвідчення УБД передбачає отримання бійцями численних пільг, наприклад: безплатне одержання ліків, безплатне забезпечення санатарно-курортним лікуванням, 75-відсоткова знижка плати за користування житлом , безкоштовний проїзд у транспорті і т.д.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...