App Store Google Play

Дніпропетровські депутати вдруге відмовились від міських лікарень

03.06.2015 10:50
Дніпропетровські депутати вдруге відмовились від міських лікарень

Справжня битва за фінансування міських закладів охорони здоров’я розгорнулася в сесійній залі Дніпропетровської міськради.

Депутат фракції «Солідарність – Блок Петра Порошенка» Олена Фінкова наполягала на повторному внесенні на розгляд депутатів важливого для міста проекту рішення «Про втрату чинності рішення міської ради від 19.10.2011 № 58/16 та надання згоди на прийняття зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області у комунальну власність комунальних закладів охорони здоров`я».

Тим рішенням від 2011 року, нагадаємо, була запущена так звана «медична реформа» Януковича, у якій Дніпропетровщина виступила пілотним регіоном. Зокрема, фінансування всіх без винятку медичних закладів було переведено на обласний бюджет, через що було скорочено цілий ряд «збиткових» амбулаторій та проведено «укрупнення» лікувальних закладів.

Жодні аргументи щодо неможливості подальшого фінансування з одного джерела, раціональності такого рішення з точки зору бюджетування, в тому числі й висловлені головним лікарем 9 міської лікарні Оленою Фінковою, не знайшли розуміння у депутатського корпусу.

Не вразила депутатів, більшість з яких, нагадаємо, обрані свого часу як висуванці Партії регіонів або ж за її списками, перспектива оприлюднити списки тих, хто висловився проти скасування «ганебної медичної реформи Януковича», якою погрожував голова президентської фракції Каміль Примаков.

Проти повернення лікарень місту висловився і голова Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Ігор Македонський. Він наголосив, що з рішенням про зворотну передачу лікарень не слід поспішати, адже на розгляді в Кабінеті Міністрів знаходяться документи про зміну статусу лікувальних закладів, а у Верховній Раді - проект новго Податкового кодексу. Згідно цих документів, фінансування галузі охорони здоров'я може змінитися кардинально.

Як наслідок – питання не було повторно включено до порядку денного, відтак дніпропетровські лікарні, як і раніше, місту не належать.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...