App Store Google Play

Прокуратура не змогла повернути 81 млн грн за "золотий" офіс "Ощадбанку"

29.05.2015 10:38
Прокуратура не змогла повернути 81 млн грн за "золотий" офіс "Ощадбанку"

Дніпропетровській обласній прокуратурі не вдалося відсудити 81,24 млн грн., які місцева філія ПАТ «Ощадбанк» заплатила за приміщення у Дніпропетровську по пр.Гагаріна, 115, корпус 2. Про це повідомляється у рішенні ВГСУ від 14 травня.

Йдеться про приміщення загальною площею 5 тис м2. Цей будинок філія «Ощадбанку» придбала у 2011 р. у ТОВ «Дніпропетровський науково-дослідний інститут будівельного виробництва» (ДНДІБВ). Вартість одного квадратного метру склала 16 тис грн., або $2 тис.

Тоді покупку провели без відкритих торгів, за неконкурентною процедурою «закупівлі в одного учасника», оскільки у банку закінчувався термін оренди старого офісу в приміщенні Придніпровської державної академіії будівництва та архітектури, звідки регіональний Фонд держмайна виселяв «Ощадбанк» через суд.

У квітні 2014 р. прокуратура в інтересах «Ощадбанку» подала позов до суду - вимагала визнати недійсною процедуру закупівлі, недійсним договір купівлі-продажу, а також стягнути з фірми назад 81,24 млн грн.

У позові прокуратура наполягала на тому, що філія не могла застосовувати вказану процедуру, порядок оприлюднення інформації про закупівлю було порушено, а саму нерухомість придбано за значно дорожчою, ніж ринкова, ціною.

На вимогу прокуратури було проведено ретроспективну оцінку нерухомого майна і вона була визначена на рівні 33,58 млн грн. без ПДВ., тобто вдвічі дешевше від договірної ціни.

Суд першої інстанції відхилив усі доводи прокуратури. Філія вчиняла дії від імені банку, ця функція прописана в положенні про її створення. Порядок оприлюднення порушився не з вини сторін. А щодо вартості майна, то договірна ціна відповідала звіту про оцінку майна ТОВ «ДНДІБВ», складеним Товарною біржою «Універсал» в 2011р. Ще одне дослідження - Дніпропетровського НДІСЕ - визначило вартість на рівні 81,52 млн грн. Окрім того, вже в ході судової експертизи найбільш достовірною ринковою вартістю було названо 80,97 млн грн.

Апеляцію прокуратура також програла, залишив рішення в силі й Вищий господарський.

В ході розгляду справи останнім ВГСУ визнав вагомими доводи прокуратури щодо того, що рішення про придбання саме цього будинку було неефективним та неекономним.

Йшлося про те, що згідно з довідкою самої філії банку, найдешевший варіант, який знайшов тоді дніпропетровський «Ощадбанк» коштував $703 за 1 м.кв., найдорожчий - $2300. Останній варіант - це повністю добудовані приміщення в центрі міста, з усіма підключеними комунікаціями. Однак філія вирішила купувати саме спірну будівлю на Гагаріна, готовність котрої становила тільки 85 відсотків, при цьому ціна відповідала найвищій зі знайденого.

Однак чинне тендерне законодавство не передбачає розірвання договору з такої причини.

Окрім того, якщо розірвати договір, то здійснити двосторонню реституцію (тобто повернути все назад у тому вигляді, як було), неможливо: вартість на нерухомість прийнято рахувати в іноземній валюті, а долар з часу угоди виріс майже у три рази, окрім того банк замовив ремонт за 35,05 млн грн. Тож ВГСУ також у задоволенні позову відмовив.

ТОВ «Дніпропетровський науково-дослідний інститут будівельного виробництва» контролюється Борисом Моісеєнком і його ПП «Укртехпром», крупним постачальником автомобільних шин (станом на купівлю-продаж майні і понині).

НАШІ ГРОШІ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...