App Store Google Play

У Дніпропетровську похоронні процесії цілий день не пускали на цвинтар

28.05.2015 12:56
У Дніпропетровську похоронні процесії цілий день не пускали на цвинтар

У Дніпропетровську дві траурні процесії з трунами померлих не змогли потрапити на Краснопільське кладовище і простояли з ранку і до самого вечора під дверима комунального підприємства «Ритуальна служба». Люди просили дозволу поховати померлих близьких. Але для кладовища потрібна довідка про поховання з КП, а комунальники довідку видавати відмовилися. Про це повідомляє кореспондент Громадського радіо.
  
Директор КП Валерій Литвиненко пояснив це тим, що, цитуємо: «Прокуратура вилучила у нас документи, комп'ютери. Без комп'ютерів ми нічого зробити не можемо.
Ми вже звернулися на адресу мера, заступника мера, щоб вони «вийшли на прокуратуру» і щоб ті повернули нам комп'ютер».

Між тим, видача свідоцтва для поховання і комп'ютер пов'язані вельми умовно. За бажання дані про поховання можна було внести ручкою в блокнот, а потім перенести в комп'ютерну базу даних.

Індустріальна прокуратура підтвердила, що в рамках процесуальних дій певну документацію та комп'ютери дійсно вилучали. Але кримінальне провадження стосується кладовища в Індустріальному районі (саме по ньому проводилася виїмка), а аж ніяк не Краснопільського.
По-друге, бланки довідок про поховання прокуратура не вилучала, вони їм без потреби, - повідомив заступник прокурора Індустріального району Дніпропетровська Юрій Калин:

«Прокуратура Індустріального району здійснюється процесуальне керівництво Опис в крімінальному провадженні за фактом Шахрайство относительно захоронення громадян на кладовіщі, на территории Індустріального району. Офіційна сплата за захоронення 917 гривень, а мешканцям довелося заплатити майже 10 тис. гривень.
За цим фактом відкрите кримінальне провадження.

Так, дійсно був проведений обшук у комунальному підприємстві, у ході которого було вилучено комп'ютерну техніку, документи, печатки, штампи.
Але протягом доби більшість речей, які були необхідні КП для роботи, були повернуті».

Департамент ЖКГ міськради став на бік комунального підприємства.
За словами заступника директора департаменту Олексія Самійлик,а вина у створенні цієї скандальної ситуації лежить виключно на прокуратурі, яка «заблокувала роботу комунального підприємства».

А людей, що стоять з трунами в очікуванні довідки під дверима КП, муніципальні службовці не пустили навіть в туалет, і порадили не нервувати, мовляв, завтра поховайте, небіжчикам поспішати нікуди, - поскаржилися люди журналістам.

«Чотири години сидимо і ось небіжчик в труні. Мати ховає сина. Це жах ... Мені 76 років, я перший раз таке бачу. Через якісь договори... що не можна було договір від руки написати, а потім вже надрукувати?», - поділилися родичі покійного чоловіка.

Скандальна ситуація вирішилася тільки за допомогою облдержадміністрації, звідки зробили дзвінок у міськраду. Довідку видали за 15 хвилин.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...