App Store Google Play

Диспетчери швидкої допомоги щодня приймають 1,5 тисячі викликів

26.05.2015 15:00
Диспетчери швидкої допомоги щодня приймають 1,5 тисячі викликів

У Дніпропетровську в середньому за добу на номер швидкої медичної допомоги 103 надходить 1,5 тисячі викликів, із них 900 екстрених. Про це під час прес-конференції повідомив головний лікар Дніпропетровської станції швидкої медичної допомоги Сергій Ляшенко.

«До категорії екстрених належать звернення, коли пацієнт втратив свідомість, має судоми, стрімке погіршення дихання, сильний біль у зоні серця, блювоту з кров'ю, біль у черевній порожнині, зовнішню кровотечу, порушення вагітності у жінки, ознаки гострих інфекційних захворювань, гострі психічні розлади, які загрожують життю та здоров'ю оточуючих, всі види травм, різні пошкодження під час надзвичайних ситуацій, ДТП та інше», - сказав Сергій Ляшенко.

Він також додав, що укуси тварин, змій та небезпечних комах також відносяться до екстрених викликів.

За словами головного хірурга департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської міської ради Олександра Новікова, визначає належність вилику до категорії екстрених диспетчер 103, який має медичну освіту.

«Приймаючи виклик, диспетчер задає певні питання, на підставі яких і визначає необхідність надання невідкладної медичної допомоги. При цьому дуже важливо чітко відповідати на питання диспетчера, щоб скоротити час приймання виклику. Якщо ж допомога відноситься до категорії не екстреної допомоги, диспетчер перенаправляє повідомлення до Центру первинної медико-санітарної допомоги за місцем мешкання. До хворого обов'язково приїде сімейний лікар», - додав Олександр Новіков.

Головний лікар Дніпропетровської станції швидкої медичної допомоги Сергій Ляшенко наголосив, що за нормою час прибуття екстреної допомоги по місту складає не більше 20 хвилин. Для того, щоб карета швидкої могла доїхала до хворого якомога швидше, збільшено кількість місць дислокації бригад. Якщо раніше по місту було сім пунктів базування швидких, то зараз їх тридцять.

За рік станція швидкої медичної допомоги обслуговує близько 400 тисяч викликів, із них 89% екстрених. Сьогодні Дніпропетровськ обслуговує 71 бригада швидкої медичної допомоги.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...