App Store Google Play

Військовий шпиталь отримав новий апарат УЗД

21.05.2015 16:56
Військовий шпиталь отримав новий апарат УЗД

Дніпропетровський військовий шпиталь отримав сучасний експертний апарат УЗД, який для нього придбало турецьке агентство зі співробітництва та координації. Апарат привезли з Канади. Його вартість - 42,7 тисячі доларів США.

Ініціатива передати такий апарат на Дніпропетровщину з'явилася у Уповноваженого ВР України з прав людини Валерії Лутковської після того, як вона в рамках парламентського контролю за дотриманням прав людини побувала у військовому госпіталі. Про це повідомляє Дніпропетровська ОДА.

«З'ясувалося, що один з апаратів УЗД у шпиталі експлуатується вже 19 років. Після цього ми звернулися до своїх партнерів ТІКА з проханням допомогти. Адже якісна діагностика - це перший крок до одужання воїнів», - сказала Валерія Лутковська.

Лікарі шпиталю зазначають, що апарат УЗД експертного класу потрібен у їх роботі завжди.

«Через конфлікт на Сході країни до діагностики висуваються особливі вимоги. Такий апарат дозволить нам проводити не лише якісну діагностику всіх органів та систем людини, а серйозні маніпуляції під контролем УЗД - в реанімації та в палатах важкохворих», - сказав заступник начальника госпіталю з медичної частини Олег Поляков.

Як пояснив координатор програми ТІКА Болат Хаджи Бойрам, цей апарат переданий госпіталю безкоштовно. Адже ТІКА надає Україні міжнародну технічну допомогу.

«Україна для Туреччини - стратегічний партнер. Адже якщо буде мир в України - буде стабільність в Причорномор'ї. Допомога, яку ТІКА надає вашій країні - безкоштовна. Крім військового шпиталю, допомогу у Дніпропетровській області від Туреччини отримала обласна лікарня імені Мечникова, де лікуються багато солдатів», - сказав Болат Хаджи Бойрам.

Радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Гліб Пригунов подякував гостям за подарунок для госпіталю. Він зазначив, що Дніпропетровська область продовжуватиме співпрацю з турецькими партнерами, а також шукатиме нові міжнародні проекти, аби підвищити рівень технічного оснащення лікарень регіону.

Нагадаємо, за рік через 15 медзакладів Дніпропетровщини пройшли понад 5 тисяч поранених в зоні АТО, у тому числі 2193 бійці прооперовані.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...