App Store Google Play

Державні закупівлі в одному з районів міста здійснюватимуться ProZorro

21.05.2015 15:27
Державні закупівлі в одному з районів міста здійснюватимуться ProZorro
В Бабушкінському районі Дніпропетровська реалізується пілотний проект з реформування державних закупівель в рамках всеукраїнського проекту «ProZorro». Відповідне розпорядження «Про запровадження практики електронних закупівель за кошти Бабушкінського районного бюджету м. Дніпропетровська» 20 травня підписав голова районної у місті ради Олександр Федянович. Про це стало відомо під час робочої наради голови райради із представниками громадської організації «Громадський контроль» та районними депутами.

За допомогою он-лайн сервісу будуть проходити відкриті аукціони на виконання робіт та послуг, кожен підприємець зможе пройти просту процедуру участі в аукціоні. Поточна інформація про державні закупівлі, а також кінцеві результати тендерів будуть опублікуватися на сайті, кожен громадянин зможе їх миттєво переглянути.

«Відтепер на сайті «ProZorro» буде опублікована вся інформація про тендерні закупівлі всіх розпорядників коштів Бабушкінського району, в тому числі і ті, вартість яких не перевищує порогові показники, тобто 99 тис. на придбання товарів, - пояснює переваги такого сервісу Олександр Федянович. - Зараз же згідно Закону України «Про здійснення державних закупівель», інформація про тендери в межах цих сум не обов'язкова до опублікування, що призводить до корупційних схем. Також учасники тендеру будуть виставляти суму оплати за послуги та товари на відкритих аукціонах, а розпорядники коштів будуть обирати найпривабливіші варіанти. Використовуючи сервіс «ProZorro» чиновники не зможуть здійснювати закупівля за державний кошт по завищеними цінами».

Під час спільної зустрічі громадських активістів та депутатів обговорювали переваги такого проекту та можливі труднощі під час реалізації. Як зазначив активіст «Громконтроль», цей проект в Дніпропетровську реалізується вперше, на пропозицію громадських активістів поки відгукнулися тільки депутати «Солідарність» - Блок Петра Порошенка» у Бабушкінському районі. На разі в цьому проекті беруть участь декілька українських міністерств, Київська МДА та Львівська міська рада.

«ProZorro» - це сервіс для електронних державних закупівель, мета якого - відкрите і ефективне витрачання державних коштів, а також запобігання корупції завдяки громадському контролю та розширенню кола постачальників. Детальніше про проект можна дізнатися на сайті prozorro.org.

Нагадаємо, що 7 квітня головою Бабушкінської райради у Дніпропетровську був обраний голова районної фракції «Солідарність» - Блок Петра Порошенка» Олександр Федянович. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...