App Store Google Play

Перше цьогорічне ЗНО фальсифіковане?

18.05.2015 09:30
Перше цьогорічне ЗНО фальсифіковане?

«Пороговий» бал на державній атестації випускників шкіл з української мови було знижено, що дозволило пройти тестування більшій кількості школярів. Це рішення було прийнято на пропозицію університетів, яким вигідно збільшення кількості абітурієнтів. Про це повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігор Лікарчук у інтервю «Главкому».

УЦОЯО на основі статистико-математичних методів визначив поріг на рівні 25 тестових балів. Це та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт.

При цьому розмірі «порогового» балу тест не проходили 36598 абітурієнтів. Це 13,3% від загальної кількості тих, хто взяв участь – 275 тисяч.

«Але експертна комісія на своєму засіданні вирішила знизити цей поріг до 22 балів. Це 23390 абітурієнтів або 8,5% тих, хто тести з української мови не склав», – повідомив Лікарчук.

Це набагато менше, ніж у минулі роки, коли аналогічний поріг не проходили 10-11%.

Рішення, яке призвело до збільшення кількості потенційних студентів вищих учбових закладів було прийнято на пропозицію самих вузів.

«Пропозицію в 22 бали внесли представники університетів. Як на мене, це можна пояснити лише бажанням прийняти до університетів якомога більше абітурієнтів, незалежно від рівня знань», – вважає Лікарчук.

Директор УЦОЯО вбачає у цьому рішенні «перетворення університетів на заклади соціального захисту».

«Вони (представники вузів – ред.) вважають, що нехай краще школярі йдуть в університети, ніж йдуть працювати чи здобувати робітничі професії», – сказав Лікарчук.

Тестування з української мови цього року було єдиною дисципліною Державної підсумкової атестації у формі ЗНО.

«Кількість школярів, які нічого не знають, була однаковою як у місті, так і в селі. Але все ж таки, рівень освіти у містах є вищим, ніж в селах», – відмітив ЛІкарчук.

Високий рівень навчальних досягнень з підсумкової атестації показали всього 11% із загальної кількості цьогорічних випускників. 19% із загальної кількості випускників отримають в атестаті двійку чи трійку з української мови.

Нагадаємо, університети отримують плату за студентів двома способами. Або за їх навчання платить держава, або гроші за навчання вносять самі студенти.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...