App Store Google Play

Купрій: Ганна Гопко має розглянути питання «послів Януковича»

18.05.2015 15:34
Купрій: Ганна Гопко має розглянути питання «послів Януковича»

Народний депутат Віталій Купрій просить голову Комітету ВРУ у закордонних справах Ганну Гопко розглянути на засіданні комітету питання щодо звільнення тих послів України в країнах-членах Ради Європи, котрі під час Революції гідності займали антинародну позицію та не підтримували протести проти диктатури Януковича.

Про це йдеться в адресованому Гопко депутатському зверненні Віталія Купрія від 18 травня, передає прес-служба народного депутата.

«Прошу Вас негайно винести на розгляд Вашого Комітету питання проведення перевірки того, яку позицію займали вищезазначені посли під час Революції гідності. У разі відсутності підтримки українського народу під час цього важливого моменту в нашій історії, прошу направити Президенту України Петру Порошенку вимогу звільнити їх із займаних посад», - зазначається в документі.

Віталій Купрій нагадав, що надіслав запит до Міністерства закордонних справ стосовно осіб, які займають посади Надзвичайних та Повноважних Послів України в країнах, що входять до складу Ради Європи. Отримавши відповідь МЗС, депутат констатує, що 27 із 47 послів України в цих країнах займали свої посади в період президентства Віктора Януковича, притому 24 з 27 зазначених послів були призначені особисто ним, а ще три - за президентства Віктора Ющенка.

«З огляду на це, виникає питання: чи служать ці дипломати українському народу, чи тільки безпринципно пристосовуються до змін політичного курсу країни? За наявною інформацію, починаючи з кінця жовтня 2013 року і по кінець правління Януковича, жоден з послів не засудив розгін студентів на Євромайдані», - підкреслює депутат.

Віталій Купрій переконаний, що дипломатичний корпус України в інших країнах повинен бути оновлений за рахунок молодих, патріотично налаштованих дипломатів.

Нагадаємо, що донедавна, а саме - до 11 травня 2015 року, тобто майже півтора роки після закінчення Революції Гідності, на посаді посла України в Білорусі працював Михайло Єжель - колишній міністр оборони в уряді Миколи Азарова, якого звинувачують в підриві обороноздатності української армії.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...