App Store Google Play

Купрій: Ганна Гопко має розглянути питання «послів Януковича»

18.05.2015 15:34
Купрій: Ганна Гопко має розглянути питання «послів Януковича»

Народний депутат Віталій Купрій просить голову Комітету ВРУ у закордонних справах Ганну Гопко розглянути на засіданні комітету питання щодо звільнення тих послів України в країнах-членах Ради Європи, котрі під час Революції гідності займали антинародну позицію та не підтримували протести проти диктатури Януковича.

Про це йдеться в адресованому Гопко депутатському зверненні Віталія Купрія від 18 травня, передає прес-служба народного депутата.

«Прошу Вас негайно винести на розгляд Вашого Комітету питання проведення перевірки того, яку позицію займали вищезазначені посли під час Революції гідності. У разі відсутності підтримки українського народу під час цього важливого моменту в нашій історії, прошу направити Президенту України Петру Порошенку вимогу звільнити їх із займаних посад», - зазначається в документі.

Віталій Купрій нагадав, що надіслав запит до Міністерства закордонних справ стосовно осіб, які займають посади Надзвичайних та Повноважних Послів України в країнах, що входять до складу Ради Європи. Отримавши відповідь МЗС, депутат констатує, що 27 із 47 послів України в цих країнах займали свої посади в період президентства Віктора Януковича, притому 24 з 27 зазначених послів були призначені особисто ним, а ще три - за президентства Віктора Ющенка.

«З огляду на це, виникає питання: чи служать ці дипломати українському народу, чи тільки безпринципно пристосовуються до змін політичного курсу країни? За наявною інформацію, починаючи з кінця жовтня 2013 року і по кінець правління Януковича, жоден з послів не засудив розгін студентів на Євромайдані», - підкреслює депутат.

Віталій Купрій переконаний, що дипломатичний корпус України в інших країнах повинен бути оновлений за рахунок молодих, патріотично налаштованих дипломатів.

Нагадаємо, що донедавна, а саме - до 11 травня 2015 року, тобто майже півтора роки після закінчення Революції Гідності, на посаді посла України в Білорусі працював Михайло Єжель - колишній міністр оборони в уряді Миколи Азарова, якого звинувачують в підриві обороноздатності української армії.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.Що це дає К...
Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...