App Store Google Play

У Дніпропетровську жінку добровольця ігнорують роботодавці

13.05.2015 20:09
У Дніпропетровську жінку добровольця ігнорують роботодавці

Він захищає Україну на передовій, а ось його родину, як виявилося, захистити нікому. Це - про біженця з Луганська, який пішов у армію добровольцем. Доки чоловік воює на передовій, його жінка та доньки бідують на мирній території.

Це зараз він у камуфляжі. Та майже все своє життя сорокавосьмирічний Василь був спортивним тренером, а ще - бізнесменом. Але і тренування, і бізнес довелось кинути, коли у рідному Луганську з'явилися бойовики так званої "ЛНР".

"Зазнав все на своїй шкурі, в повному обсязі відчув новий порядок ЛНР, де був засуджений до розстрілу. За 200 тисяч гривень мої друзі мене викупили по дорозі на екзекуцію", - говорить Василь, боєць збройних сил України.

Разом із родиною чоловік перебрався у Дніпропетровськ і вже тут пішов у військомат. Йому - досвіченному десантнику - там були раді. З листопада Василь - на передовій. За його зарплатню і живе родина. Дружина з доньками ніяк не можуть знайти роботу.

Оксана - досвічений тренер з кікбоксингу. Втім, сьогодні готова працювати ким візьмуть. Але навіть продавцем у кіоски її не беруть.

"Так, вони можуть на мене подивитися, можу я підійти. Але коли з'ясуються прописка, знаходиться щось: досвід роботи, може, маленький, ще щось", - говорить Оксана, дружина бійця.

Родина рахує кожну копійку. Скільки ще так зможуть протягти - не знають.

"Я боюся того, що мене можуть не взяти в університет. Неможливість платити за навчання", - говорить Катерина, донька бойца.

Волонтери підтверджують - проблема з працевлаштуванням переселенців дійсно існує.

"Це більшість випадків - підприємців приватних, і вони причину не пояснюють. Але коли чують, що ти приїхав з Криму або не дай Бог з Донбасу, це ще гірше! Вони просто відмовляють під різними причинами", - говорить Ніна Єлоєва, волонтер.

"З усієї кількості переселенців до служби зайнятості зверталася невелика кількість переселенців - близько 5 тисяч. І з них сьогодні працевлаштовано 1142 людини", - говорить Вікторія Крупська, директор Дніпропетровського обласного департаменту соціального захисту.

Василь готовий залишитися на передовій. Але хто тут захистить його родину?

"Воюючи, і відчуваючи, що в тебе за спиною твоя родина, яка поневіряється без житла, без роботи. Образа іноді бере", - говорить Василь, боєць збройних сил України.

Подробности 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...