App Store Google Play

Генпрокуратура незаконно приховує факти розслідувань за заявою Гордієнка

13.05.2015 15:01
Генпрокуратура незаконно приховує факти розслідувань за заявою Гордієнка
Генеральна прокуратура приховує від суспільства інформацію щодо кримінальних проваджень, відкритих за заявами екс-керівника Держфінінспекції Миколи Гордієнка, що є порушенням Конституції та законів України.

Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» повідомив заступник голови Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, народний депутат Віталій Купрій.

«Для того, щоб суспільство знало про стан розслідування цих справ, я направив в ГПУ депзвернення з проханням повідомити про номери кримінальних проваджень, за якими фактами вони відкриті, які статті інкримінуються, та на якій вони стадії розслідування. Ця інформація не є таємницею слідства та зобов'язана надаватись будь-кому відповідно до статті 34 Конституції України», - наголосив Купрій.

Втім, зі слів депутата, Генеральна прокуратура відмовила йому в цій інформації, чим сама порушила законодавство, а саме - вимоги статті 351 Кримінального кодексу (перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради).

Незаконну відмову в отриманні нардепом інформації заступник Генерального прокурора Юрій Столярчук аргументував тим, що депутат не має права звертатись до органів прокуратури з вимогами, пропозиціями чи вказівками у конкретних справах, а запитувані ним відомості начебто становлять таємницю досудового розслідування, хоча це не відповідає дійсності.

«З відповіді на моє звернення, яке підписане заступником Генпрокурора Столярчуком, видно, що ГПУ не тільки бездіє і покриває корупцію керівництва країни, але й сама вчиняє злочини, кажучи на чорне - біле, а на біле - чорне», - підкреслив народний депутат.

Купрій нагадав, що відповідно до інформації, озвученої 8 квітня на спільному засіданні правоохоронного і антикорупційного Комітетів ВРУ першим заступником Генпрокурора Володимиром Гузиром, за заявами екс-керівника Держфінінспекції Гордієнка відкрито 17 кримінальних проваджень.

При цьому мова йде про зловживання з боку керівництва виконавчої влади та призначених коаліцією парламентських фракцій міністрів. Так, за інформацією прокуратури, за час перебування на посаді прем'єр-міністра Арсенія Яценюка з бюджету було розкрадено близько 700 млн. грн.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...
Ярема ГАЛАЙДА

Коломойський стратив

Всі так зачепились за «громадянську війну» в інтерв‘ю Коломойського і забули, що він навіть винних назвав і причини тієї війни.А винні «оголтілі радикали», причиною ж є в...