App Store Google Play

На ринку праці очікується пожвавлення

08.05.2015 09:42
На ринку праці очікується пожвавлення

Незважаючи на економічні потрясіння, кількість вакансій у першому кварталі 2015 року залишалася стабільною. У середньому за місяць на Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна було опубліковано 8,5 тис. вакансій. Це практично стільки ж, скільки й у останньому кварталі 2014 року. Відзначимо також, що до кінця кварталу, в березні, кількість пропонованих вакансій навіть дещо зростала, намітилася незначна позитивна динаміка.

У першому кварталі найактивніше резюме розміщували молоді спеціалісти, робочі, медики, адміністративні працівники. У цих категоріях загальна кількість резюме до кінця кварталу збільшилася на 6-7% у порівнянні з початком періоду. Найактивнішими пошукачі були в лютому. Цього місяця було опубліковано найбільше нових резюме. У лютому пошукачі створили на 16% більше нових резюме, ніж у січні, й на 10% більше, ніж у березні.

У свою чергу, роботодавці були більш активними в березні. До кінця кварталу рекордно, майже вдвічі, збільшилася кількість вакансій для державних службовців. Це пов’язано з відкриттям вакансій для керівних кадрів на роботу в держ. органах і підприємствах, а також з відкриттям або розширенням гуманітарних і соціальних міжнародних проектів. Також зросла кількість пропозицій для спеціалістів у сфері виробництва, медиків, керівників, спеціалістів у туристичній сфері. Кількість вакансій для цих спеціалістів за підсумками кварталу збільшилася у середньому на 20-25%. Найменш активно розміщували вакансії для банківських працівників, професіоналів у сфері автоторгівлі й сервісу, молодих спеціалістів, домашнього персоналу. Тут кількість пропозицій до кінця кварталу зменшилася на 10-15%.

Найактивнішими у першому кварталі 2015 року були пошукачі з Волинської, Запорізької і Рівненської областей. Кількість нових резюме до кінця кварталу в цих регіонах збільшилася на 20-25%. Найменше нових резюме створили пошукачі із Закарпатської, Херсонської, Черкаської областей (за підсумками кварталу кількість нових резюме збільшилася на 4-5%).

До кінця першого кварталу (в березні) в областях проведення АТО дещо збільшилася кількість пропонованих вакансій. Так, якщо в січні в Донецькій області було 187 пропозицій про роботу, то до кінця березня — 287. У Луганську кількість вакансій зросла із 45 до 100. Це пов’язано, в першу чергу, з відкриттям низки великих гуманітарних проектів, а також із відносною стабілізацією ситуації в зоні конфлікту. Тим не менше, ситуація в регіоні принципово не змінюється, і кількість вакансій лишається критично низькою (до початку військових дій у Донецьку в середньому публікувалося близько 2 тис. вакансій на місяць, у Луганську — близько тисячі).

Також не можна сказати, що активно зростає кількість бажаючих знайти роботу в зоні конфлікту. Динаміка приросту нових резюме в цих регіонах практично нульова. За підсумками першого кварталу, щомісяця в Донецькій області розміщують (або оновлюють) близько 3 тис. резюме, а в Луганській — близько 700. Такі ж показники спостерігалися у попередніх двох кварталах.

Незважаючи на те, що динаміка вакансій і резюме як у регіонах, так і в проф. сферах постійно змінюється, рейтинг міст і спеціалізацій загалом змінився не значно.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...