App Store Google Play

На Дніпропетровщині гальмують надання статусу учасника АТО, – військовий

06.05.2015 13:28
На Дніпропетровщині гальмують надання статусу учасника АТО, – військовий
Війна триває уже рік, однак досі статус «учасника бойових дій» отримали не всі, хто воював. Такий документ надає певні пільги та забезпечує соціальною допомогою і пенсіями.

Боєць Національної гвардії Павло Скшетуський на війні уже рік. Одразу після Майдану пішов добровольцем у батальйон ім. Кульчицького. Однак він та його побратими досі не можуть отримати статус учасника бойових дій. Їхні документи вже кілька місяців розглядає міжвідомча комісія.

«Кажуть, що змінилося певні положення і потрібно заповнювати уже іншу форму. Однак, у ній вказують ті ж самі дані. З такого-то по таке число приймав участь в охороні і забезпеченні суверенітету, незалежності України. Те ж саме, тільки трішки по-іншому написано», - розповідає Павло.

Така ситуація непоодинока. Демобілізований учасник АТО Олексій Корж каже: система кульгає по всій Україні. Катастрофічна ситуація у Дніпропетровській області. Там процес видачі посвідчень гальмують на рівні військкоматів.

«До нас приходять хлопці з різних бригад та багатьох міст. Їм просто не виробляють документів. Вони приходять у свій військкомат, а їм кажуть: ми не знаємо, що робити», - обурюється Олексій.

Порядок отримання статусу учасника бойових дій визначений Постановою Кабміну №413. Згідно із нею залучені працівники та цивільні отримують статус через міжвідомчу комісію при Держслужбі у справах ветеранів війни. А військовослужбовці та працівники військових формувань - через відомчі комісії, залежно від того, яким відомствам вони підпорядковуються.

Збирати та подавати документи повинен командир військової частини або іншого органу чи підрозділу. Протягом місяця після того, як боєць завершив виконання завдання в зоні АТО, цей керівник зобов'язаний подати відповідні документи до відомчої комісії. Якщо ж цього не відбувається, боєць має право зробити це самостійно.

«Два найбільш проблемних документи - це свідоцтво із частини, яке засвідчує, що військовий дійсно був у зоні бойових дій. І секторальний документ, який підтверджує, що частина заходила і виходила із зони АТО. Тобто, в більшості випадків це документи із грифом «таємно». Насправді, їх дуже важко одержати», - наголошує юрист Оксана Томчук.

В отриманні статусу бійцеві можуть відмовити. Однак у таких випадках юристи радять не зволікати та одразу звертатися по юридичну допомогу.

ZIK 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...