App Store Google Play

Державна служба має бути деполітизована – Максим Курячий

27.04.2015 14:39
Державна служба має бути деполітизована – Максим Курячий

В державному управлінні мають бути технократи, а не політики.  Про це заявив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Максим Курячий в ефірі радіо «Свобода» під час обговоренні прийнятого Верховною Радою у першому читанні закону про державну службу.

 

«На державній службі мають бути виключно управлінці, а не просто політики. Багато новел в законі, який ми прийняли в першому читанні, не дадуть змоги відійти із заданого напрямку», - відзначив Максим Курячий.

 

Народний депутат зауважив, що необхідно позбутися закону про держслужбу, який діє з 1993 року, що робив з держслужбовців окрему касту з купою пільг.

 

«Нам необхідно позбавитися від закону 1993 року. Той закон – це була реінкарнація старої радянської номенклатури, де були прописані скільки пільг, спеціальні пенсії, надбавки, які діють досі. Виходить каста якась. Протягом 20 років зміни вносились, але тільки поглиблювали ці процеси», - сказав він. 

 

Максим Курячий відзначив, що є ряд позитивних змін в новому законі. Зокрема, передбачений конкурсний відбір на всі посади держслужбовців та норма про неможливість виконання злочинних наказів керівника. Народний депутат зауважив, що є й важливий недолік закону – не чітко прописано як вигнати недобросовісного чиновника, який був прийнятий на держслужбу.

 

«Зараз ми не можемо вигнати якогось начальника відділу, прокурора, хоча всі знають, що він крадій. Важливо прописати в цьому законі, що одна із підстав оцінювання чиновника має бути оцінка громадською думкою і скільки на нього подано скарг. До другого читання ми маємо внести ці зміни», - сказав він.

 

Наостанок Максим Курячий зауважив, що ухвалення закону – є крок в правильному напрямку, бо без перезавантаження місцевих органів влади не будуть зрушені реформи.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...