App Store Google Play

Державна служба має бути деполітизована – Максим Курячий

27.04.2015 14:39
Державна служба має бути деполітизована – Максим Курячий

В державному управлінні мають бути технократи, а не політики.  Про це заявив народний депутат України від фракції «Блок Петра Порошенка» Максим Курячий в ефірі радіо «Свобода» під час обговоренні прийнятого Верховною Радою у першому читанні закону про державну службу.

 

«На державній службі мають бути виключно управлінці, а не просто політики. Багато новел в законі, який ми прийняли в першому читанні, не дадуть змоги відійти із заданого напрямку», - відзначив Максим Курячий.

 

Народний депутат зауважив, що необхідно позбутися закону про держслужбу, який діє з 1993 року, що робив з держслужбовців окрему касту з купою пільг.

 

«Нам необхідно позбавитися від закону 1993 року. Той закон – це була реінкарнація старої радянської номенклатури, де були прописані скільки пільг, спеціальні пенсії, надбавки, які діють досі. Виходить каста якась. Протягом 20 років зміни вносились, але тільки поглиблювали ці процеси», - сказав він. 

 

Максим Курячий відзначив, що є ряд позитивних змін в новому законі. Зокрема, передбачений конкурсний відбір на всі посади держслужбовців та норма про неможливість виконання злочинних наказів керівника. Народний депутат зауважив, що є й важливий недолік закону – не чітко прописано як вигнати недобросовісного чиновника, який був прийнятий на держслужбу.

 

«Зараз ми не можемо вигнати якогось начальника відділу, прокурора, хоча всі знають, що він крадій. Важливо прописати в цьому законі, що одна із підстав оцінювання чиновника має бути оцінка громадською думкою і скільки на нього подано скарг. До другого читання ми маємо внести ці зміни», - сказав він.

 

Наостанок Максим Курячий зауважив, що ухвалення закону – є крок в правильному напрямку, бо без перезавантаження місцевих органів влади не будуть зрушені реформи.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...