App Store Google Play

Українці мріють працювати в іноземних компаніях

25.04.2015 11:45
Українці мріють працювати в іноземних компаніях

Компанія Universum, що спеціалізується на дослідженнях у сфері брендингу роботодавця, у партнерстві з Міжнародним кадровим порталом HeadHunter Україна представила рейтинг «Найпривабливіших роботодавців України 2015». Результати дослідження демонструють, кому віддають перевагу українські студенти і професіонали, а також дозволяють виділити основні тенденції на ринку праці. 

«Східна Європа є досить цікавим регіоном у ракурсі ринку талантів. Багато країн цього регіону знаходяться під впливом значних економічних і політичних змін, що накладає відбиток на вподобання і очікування кандидатів щодо кар’єри. Україна як найбільша країна цього регіону становить величезний інтерес для Universum з погляду розуміння основних факторів, які впливають на вибір роботодавця», — зазначає Анна Калашникова, директор Universum у Росії та СНД.

"Соціально-політична й економічна криза в Україні серйозно ускладнила ситуацію на ринку праці як для молодих, так і для досвідчених спеціалістів. Якщо середній рівень конкуренції складає 6 спеціалістів на вакансію, то для молодих людей — це 11 претендентів на одну пропозицію роботи. У цих умовах для молодих людей найважливішим мотиватором є стабільність компанії та виплат зарплати, а також можливість професійного розвитку. За даними HeadHunter Україна, на вибір молодих спеціалістів також впливає атмосфера в колективі та наявність програм нематеріальної мотивації. Цього року дослідження дозволило виділити кілька важливих тенденцій, які допоможуть компаніям розробити і скоригувати стратегію бренду роботодавця», — додає Уляна Маслова, керівник Консалтингового центру HeadHunter Україна. 

Складна політична й економічна ситуація посилює потребу працівників у стабільності. Під час дослідження учасників попросили розповісти, які слова асоціюються у них із «ідеальним роботодавцем». Найчастіше респонденти — як студенти, так і професіонали — використовували такі слова, як «стабільність», «надійність», «робота», «зарплата». Це свідчить про те, що працівники зараз високо оцінюють тих роботодавців, які надають можливість працевлаштування, не скорочують персонал, регулярно виплачують заробітну платню. Примітно, що у ролі асоціацій зі своїм поточним роботодавцем професіонали використовували багато негативних слів, зокрема «бюрократія», «безлад», «застій». Очевидно, перелічені асоціації пов’язані з незадоволенням людей їх нинішнім становищем, із депресивними настроями у суспільстві. Такі настрої є загрозливими для тих роботодавців, які, переживаючи складні часи, недостатньо турбуються про мотивацію і залучення співробітників. Але водночас решта компаній отримують шанс посилити свій бренд роботодавця і привабити найбільш талановитих працівників, незадоволених поточними умовами праці.

Студенти, на відміну від професіоналів, показують вищі очікування стосовно роботодавців. Першими за значущістю якостями роботодавців студенти назвали професійне навчання й розвиток, високий дохід у майбутньому й стійке фінансове становище. Для професіоналів найважливішою якістю роботодавця стала конкурентоспроможна базова ставка. Далі йдуть професійне навчання і розвиток, а також стійке фінансове становище. На відміну від професіоналів, які вже знайомі з поточною ситуацією на ринку праці, студенти демонструють завищені зарплатні очікування. Після завершення навчання вони претендують на зарплату в діапазоні від 3500 до 4000 грн.

Український ринок талантів загалом демонструє такі ж тенденції, що й ринки інших країн, які розвиваються, але переваги студентів ІТ-спеціальностей ближчі до заявлених їх західноєвропейськими ровесниками. Вони зацікавлені у дружній робочій атмосфері, високих доходах у майбутньому, професійному навчанні й розвитку. Оскільки ІТ-індустрія менше постраждала від кризи, а великі ІТ-компанії можуть запропонувати талановитим спеціалістам кращі умови й індексовані зарплати, студенти ІТ-спеціальностей почуваються більш упевнено, їхні запити вищі.

Серед молодого покоління працівників найбільше кар’єрних профілів «Мисливців», «Кар’єристів», «Інтернаціоналістів» і «Лідерів». Причому поміж студентів чоловічої статі частка «Кар’єристів» і «Лідерів» значно вища. Також цього року можна спостерігати цікавий розподіл за кар’єрними профілями серед студентів різних спеціалізацій. Так, у студентів технічних і природничих спеціальностей найбільше профілів «Кар’єристів» та «Інтернаціоналістів», що зазвичай для них не характерно. Можливо, це пов’язано із тим, що студенти цих спеціальностей на бачать перспектив у себе на батьківщині й прагнуть побудувати кар’єру за її межами. Ця ситуація небезпечна для роботодавців, зацікавлених у таких спеціалістах, оскільки вони ризикують із часом наразитися на дефіцит кваліфікованих кадрів.

У студенток частіше є досвід мандрівок закордон. Це, ймовірно, зумовлено тим, що вони більш гнучкі й активні, та прагнуть побачити інші країни до того, як заведуть собі сім’ю і дітей, що може обмежити їх можливість мандрувати. Також частіше виїжджають закордон студенти економічних спеціальностей, на відміну від своїх ровесників технічних, природничих і ІТ-спеціальностей.

Які роботодавці стали найпривабливішими у 2015 році?

 

ТОП-10 серед студентів

 

Студенти економічних спеціальностей

Студенти технічних/ природничих спеціальностей

Студенти ІТ-спеціальностей

Студенти гуманітарних спеціальностей

1

Google

Google

Google

Google

2

Microsoft

Microsoft

Microsoft

Міжнародні Авіалінії України

3

L'Oréal Group

Samsung

Intel

Microsoft

4

Nestlé

Intel

GlobalLogic

L'Oréal Group

5

Philip Morris International

Honda

Luxoft

Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

6

Міжнародні Авіалінії України

Škoda Auto (Volkswagen Group)

IBM

Roshen

7

Coca-Cola Hellenic

Roshen

Samsung

Nestlé

8

Samsung

Міжнародні Авіалінії України

Яндекс

Samsung

9

Procter & Gamble (P&G)

Укрнафта

EPAM

LVMH

10

Roshen

Bosch

HP

Honda

 

ТОП-10 серед професіоналів

 

Спеціалісти економічних спеціальностей

Спеціалісти технічних/ природничих спеціальностей

Спеціалісти ІТ-спеціальностей

Спеціалісти гуманітарних спеціальностей

1

Google

Google

Google

Google

2

Microsoft

Siemens

Microsoft

L'Oréal Group

3

L'Oréal Group

Microsoft

Luxoft

Microsoft

4

Roshen

ДТЕК

Ciklum

Міжнародні Авіалінії України

5

Nestlé

Нафтогаз України

GlobalLogic

Nestlé

6

Procter & Gamble (P&G)

Samsung

EPAM

Coca-Cola Hellenic

7

Міжнародні Авіалінії України

Škoda Auto (Volkswagen Group)

IBM

Міжнародний аеропорт «Бориспіль»

8

Coca-Cola Hellenic

Bosch

Intel

Roshen

9

Samsung

Roshen

Яндекс

Procter & Gamble (P&G)

10

EY (Ernst & Young) / Philip Morris International

General Electric

Cisco Systems

Philip Morris International

 

Основу рейтингу складає дослідження, під час якого було опитано понад 3 тис. українських студентів і понад 12 тис. професіоналів. Основна мета дослідження — виявити, які роботодавці є найбільш привабливими і чому, а також які кар’єрні вподобання студентів і професіоналів в Україні.

 

З повними результатами рейтингу ви можете ознайомитися тут: http://universumglobal.com/rankings/ukraine

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...