На думку ініціаторів акції, стрічка медалі «Захиснику Вітчизни» найточніше передає ідею і сутність свята перемоги над фашизмом. Про це 23 квітня вони розповіли журналістам в медіа-центрі «ДНІПРО ПОСТ».
Ініціатор відмови від георгіївських стрічок і використання стрічки української медалі, депутат Дніпропетровської міської ради Олена Бочарнікова відзначила, що Дніпропетровщина сьогодні відома як центр активного опору російської агресії.
«Попереду у нас велике свято. І сьогодні ми розуміємо, що георгіївська стрічка була частиною російської пропаганди, яка в нашій країні, особливо на Сході, мала великий успіх і на сьогоднішній день себе повністю дискредитувала. Також сьогодні багато країн колишнього пострадянського простору, в яких георгіївська стрічка мала успіх, таких як Білорусія, Казахстан, країни Прибалтики, на офіційному рівні заборонили її використання. Тому хотілося б внести пропозицію альтернативи георгіївською стрічці», - пояснила вона свою ініціативу.
Як відомо, в Україні в 1999 році була випущена медаль «Захиснику вітчизни». Тому на свято перемоги у Другій світовій пропонується якщо вже вдягати стрічки, то свої українські - медалі, яка офіційно затверджена в нашій країні.
Представник громадської організації «ЗОВ» Всеволод Новохатько відзначив, що на стрічці буде присутня виключно українська символіка.
«Ми вже зробили замовлення, до 1 травня вона буде вже готова. Замовлено близько 100 тисяч штук. Перші 15 тис. будуть до 1 травня вже в Дніпропетровську. У закупівлі брали участь приватні інвестори. Всі бажаючі можуть отримати цю стрічку, звернувшись до міської ради або в «Правий сектор». Також ми плануємо роздавати стрічки студрадам, волонтерським організаціям, щоб вони поширили їх серед мешканців міста», - заявив громадський активіст.
За його словами, цю стрічку пропонується назвати просто «Стрічка пам'яті».
Представник ГО «Правий сектор» Ігор Куліковський пояснив, що у січні 2015 з'явилася видозмінена медаль «Захиснику вітчизни». Вона витримана в українських традиціях, її стрічка має наші національні кольори. Статус її охоплює практично всіх, хто бере участь у захисті України. Цією медаллю можуть бути нагороджені ветерани ВВВ, особи, на яких поширюється дія Закону про статус ветерана війни, які брали участь у визволенні України від фашистських загарбників, а також інші громадяни України за виявлені в захисті державних інтересів мужність і відвагу, зміцнення обороноздатності і безпеки України.
«Цією медаллю можуть бути нагороджені як громадяни України, так і іноземці та особи без громадянства. Також нею можуть нагороджуватися і посмертно. Тобто під дію цієї медалі потрапляють і ті невідомі або вже упізнані герої ВВВ і Другої світової війни, яких досі знаходять пошукові загони і наші громадяни, які загинули за минулий рік», - відзначив представник Правого сектора.
За його словами, мілітарна організація активно підтримує ініціативу і братиме участь у поширенні стрічки.
Автор: Орина ВАЩУК