App Store Google Play

У Дніпропетровську презентували новий патріотичний символ Перемоги

24.04.2015 09:44
У Дніпропетровську презентували новий патріотичний символ Перемоги

На думку ініціаторів акції, стрічка медалі «Захиснику Вітчизни» найточніше передає ідею і сутність свята перемоги над фашизмом. Про це 23 квітня вони розповіли журналістам в медіа-центрі «ДНІПРО ПОСТ».

Ініціатор відмови від георгіївських стрічок і використання стрічки української медалі, депутат Дніпропетровської міської ради Олена Бочарнікова відзначила, що Дніпропетровщина сьогодні відома як центр активного опору російської агресії.

«Попереду у нас велике свято. І сьогодні ми розуміємо, що георгіївська стрічка була частиною російської пропаганди, яка в нашій країні, особливо на Сході, мала великий успіх і на сьогоднішній день себе повністю дискредитувала. Також сьогодні багато країн колишнього пострадянського простору, в яких георгіївська стрічка мала успіх, таких як Білорусія, Казахстан, країни Прибалтики, на офіційному рівні заборонили її використання. Тому хотілося б внести пропозицію альтернативи георгіївською стрічці», - пояснила вона свою ініціативу.

Як відомо, в Україні в 1999 році була випущена медаль «Захиснику вітчизни». Тому на свято перемоги у Другій світовій пропонується якщо вже вдягати стрічки, то свої українські - медалі, яка офіційно затверджена в нашій країні.

Представник громадської організації «ЗОВ» Всеволод Новохатько відзначив, що на стрічці буде присутня виключно українська символіка.

«Ми вже зробили замовлення, до 1 травня вона буде вже готова. Замовлено близько 100 тисяч штук. Перші 15 тис. будуть до 1 травня вже в Дніпропетровську. У закупівлі брали участь приватні інвестори. Всі бажаючі можуть отримати цю стрічку, звернувшись до міської ради або в «Правий сектор». Також ми плануємо роздавати стрічки студрадам, волонтерським організаціям, щоб вони поширили їх серед мешканців міста», - заявив громадський активіст.

За його словами, цю стрічку пропонується  назвати просто «Стрічка пам'яті».

Представник ГО «Правий сектор» Ігор Куліковський пояснив, що у січні 2015 з'явилася видозмінена медаль «Захиснику вітчизни». Вона витримана в українських традиціях, її стрічка має наші національні кольори. Статус її охоплює практично всіх, хто бере участь у захисті України. Цією медаллю можуть бути нагороджені ветерани ВВВ, особи, на яких поширюється дія Закону про статус ветерана війни, які брали участь у визволенні України від фашистських загарбників, а також інші громадяни України за виявлені в захисті державних інтересів мужність і відвагу, зміцнення обороноздатності і безпеки України.

«Цією медаллю можуть бути нагороджені як громадяни України, так і іноземці та особи без громадянства. Також нею можуть нагороджуватися і посмертно. Тобто під дію цієї медалі потрапляють і ті невідомі або вже упізнані герої ВВВ і Другої світової війни, яких досі знаходять пошукові загони і наші громадяни, які загинули за минулий рік», - відзначив представник Правого сектора.

За його словами, мілітарна організація активно підтримує ініціативу і братиме участь у поширенні стрічки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...