App Store Google Play

У Дніпропетровську презентували новий патріотичний символ Перемоги

24.04.2015 09:44
У Дніпропетровську презентували новий патріотичний символ Перемоги

На думку ініціаторів акції, стрічка медалі «Захиснику Вітчизни» найточніше передає ідею і сутність свята перемоги над фашизмом. Про це 23 квітня вони розповіли журналістам в медіа-центрі «ДНІПРО ПОСТ».

Ініціатор відмови від георгіївських стрічок і використання стрічки української медалі, депутат Дніпропетровської міської ради Олена Бочарнікова відзначила, що Дніпропетровщина сьогодні відома як центр активного опору російської агресії.

«Попереду у нас велике свято. І сьогодні ми розуміємо, що георгіївська стрічка була частиною російської пропаганди, яка в нашій країні, особливо на Сході, мала великий успіх і на сьогоднішній день себе повністю дискредитувала. Також сьогодні багато країн колишнього пострадянського простору, в яких георгіївська стрічка мала успіх, таких як Білорусія, Казахстан, країни Прибалтики, на офіційному рівні заборонили її використання. Тому хотілося б внести пропозицію альтернативи георгіївською стрічці», - пояснила вона свою ініціативу.

Як відомо, в Україні в 1999 році була випущена медаль «Захиснику вітчизни». Тому на свято перемоги у Другій світовій пропонується якщо вже вдягати стрічки, то свої українські - медалі, яка офіційно затверджена в нашій країні.

Представник громадської організації «ЗОВ» Всеволод Новохатько відзначив, що на стрічці буде присутня виключно українська символіка.

«Ми вже зробили замовлення, до 1 травня вона буде вже готова. Замовлено близько 100 тисяч штук. Перші 15 тис. будуть до 1 травня вже в Дніпропетровську. У закупівлі брали участь приватні інвестори. Всі бажаючі можуть отримати цю стрічку, звернувшись до міської ради або в «Правий сектор». Також ми плануємо роздавати стрічки студрадам, волонтерським організаціям, щоб вони поширили їх серед мешканців міста», - заявив громадський активіст.

За його словами, цю стрічку пропонується  назвати просто «Стрічка пам'яті».

Представник ГО «Правий сектор» Ігор Куліковський пояснив, що у січні 2015 з'явилася видозмінена медаль «Захиснику вітчизни». Вона витримана в українських традиціях, її стрічка має наші національні кольори. Статус її охоплює практично всіх, хто бере участь у захисті України. Цією медаллю можуть бути нагороджені ветерани ВВВ, особи, на яких поширюється дія Закону про статус ветерана війни, які брали участь у визволенні України від фашистських загарбників, а також інші громадяни України за виявлені в захисті державних інтересів мужність і відвагу, зміцнення обороноздатності і безпеки України.

«Цією медаллю можуть бути нагороджені як громадяни України, так і іноземці та особи без громадянства. Також нею можуть нагороджуватися і посмертно. Тобто під дію цієї медалі потрапляють і ті невідомі або вже упізнані герої ВВВ і Другої світової війни, яких досі знаходять пошукові загони і наші громадяни, які загинули за минулий рік», - відзначив представник Правого сектора.

За його словами, мілітарна організація активно підтримує ініціативу і братиме участь у поширенні стрічки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...