App Store Google Play

АТБ потягне до суду Ляшка і Парасюка за спробу націоналізації

23.04.2015 14:12
АТБ потягне до суду Ляшка і Парасюка за спробу націоналізації

Корпорація "АТБ" (Дніпропетровськ), що розвиває найбільшу в Україні мережу продуктових супермаркетів "АТБ" формату "дискаунтер", має намір звернутися до судових інстанції про захист честі, гідності та ділової репутації у зв'язку зі звинуваченнями на її адресу про нібито фінансування тероризму та незаконних збройних формувань у країні, а також домагатися позбавлення депутатської недоторканності авторів законопроекту про націоналізацію мережі.

Згідно з повідомленням прес-служби корпорації "АТБ", зазначені звинувачення безпідставні. На сьогодні немає жодних підтверджувальних фактів причетності корпорації або її співробітників до дій, що суперечать національним інтересам країни і принципам її національної безпеки, суверенітету та територіальної цілісності.

"Корпорація "АТБ" звертатиметься до відповідних міжнародних судових інстанцій з позовами про захист честі, гідності та ділової репутації, а також ініціюватиме позбавлення авторів документа депутатської недоторканності у встановленому чинним законодавством порядку", - йдеться в повідомленні.

При цьому в корпорації нагадують, що вона є постраждалою стороною внаслідок терористичної діяльності окремих угруповань на сході України: незаконні збройні формування експропріювали понад 150 супермаркетів "АТБ" і складську нерухомість, а загальні збитки з урахуванням пошкодженого майна досягають мільярдів гривень.

В "АТБ" також заявляють, що ідеологія законопроекту №2689 суперечить базовим принципам функціонування правової демократичної держави і є прикладом, зокрема, політичної безвідповідальності, популізму та піару.

"Фактично йдеться про заклик до перерозподілу власності в країні у позаекономічному і позасудовому порядку, що завдає непоправної шкоди міжнародному реноме нашої країни та довіри до неї іноземних інвесторів", - йдеться в повідомленні.

Крім того, в корпорації "АТБ" стверджують про наявність підстав підозрювати, що зазначені законодавчі ініціативи мають "замовний" характер. Вони обумовлені особистою неприязню окремих осіб, імена яких не уточнюються, до керівництва корпорації.

Водночас один з авторів законопроекту, лідер Радикальної партії Олег Ляшко, виступаючи в четвер у Верховній Раді заявив, що мережа "АТБ" опосередковано належить російському олігархові Костянтину Малофєєву.

Як повідомлялося, понад десяток народних депутатів усіх фракцій коаліції 21 квітня зареєстрували у Верховній Раді законопроект №2689, згідно з яким запропоновано націоналізацію майна торгової мережі "АТБ".

Серед авторів документа, зокрема, О. Ляшко, члени фракцій "Народний фронт" Тетяна Чорновол і Михайло Гаврилюк, "Самопоміч" Семен Семенченко, "Батьківщина" Ігор Луценко, "Блоку Петра Порошенка" Сергій Трегубенко, позафракційний Володимир Парасюк.

Раніше в парламенті вже реєструвалися законодавчі ініціативи про націоналізацію інших великих компаній і банків країни, однак до їх практичної реалізації справа не доходила.

У лютому 2015 року один з авторів законопроекту Артем Вітко (фракція "Радикальної партії Олега Ляшка") заявив про нібито наявність зв'язку між "АТБ-маркет" і сепаратистами. ТОВ "АТБ-маркет", власник мережі, у свою чергу, категорично відкинув такий зв'язок.

Прямі втрати за період військових дій на території Луганської і Донецької, без урахування вартості нерухомості, в "АТБ-маркет" оцінили в 1 млрд грн. У зв'язку з захопленням представниками самопроголошених "ЛНР" і "ДНР" близько 150 магазинів "АТБ" компанія ще в 2014 році подала заяви до відповідних інстанцій, починаючи від РВВС до генерального прокурора України та голови СБУ.

За даними мережі, на базі захоплених в зоні АТО магазинів "АТБ" відкриті так звані "народні" магазини, які розпоряджаються майном підприємства, використовують торгове обладнання та розпродають залишки товарних запасів.

Роздрібна мережа компанії "АТБ-маркет" заснована в 1993 році у складі шести гастрономів. На початку 2001 року компанія володіла 45 гастрономами. У березні того ж року гастрономи "АТБ" реорганізовано в магазини самообслуговування формату "дискаунтер".

Станом на 20 лютого 2015 року в Україні загалом працювали 730 "дискаунтерів" мережі "АТБ".

До складу корпорації "АТБ", окрім мережі "дискаунтерів" ("АТБ-маркет"), входять кондитерська фабрика "Квітень" (ТМ Bravissimo, "Квітень", Biscuits Collection), м'ясна фабрика "Фаворит" (ТМ "Добров", "М'ясна лавка", "Ковбасний ряд") і спорткомплекс "Схід" у Дніпропетровську.

Обіг "АТБ-маркет" у 2013 році збільшився на 29,4% порівняно з 2012 роком - до 33 млрд 710 млн грн (з урахуванням ПДВ).

Корпорація має логістичну інфраструктуру з вантажообігом понад 4 тис. тонн на добу. Штат співробітників "АТБ-маркет" станом на 24 лютого 2014 року налічував понад 50 тис. осіб.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...