App Store Google Play

Пінчук активно торгував з Іраном у часи ембарго?

22.04.2015 09:40
Пінчук активно торгував з Іраном у часи ембарго?

Американський тижневик Newsweek оприлюднив статтю, в якій стверджується, що українська компанія «Інтерпайп», яка належить олігарху Вікторові Пінчуку, в порушення міжнародних санкцій проти Ірану, постачала в ту країну обладнання для нафтової та газової галузі і колеса для залізничного транспорту. У своїй заяві компанія Інтерпайп спростувала, що порушувала санкції проти Ірану і звинуватила впливовий часопис у тому, що він оприлюднив неперевірені дані і не звертався за інформацією безпосередньо до «Інтерпайпу». 

В журналі «Newsweek» кореспондент Рорі Росс розмістив статтю під назвою «Великий спонсор Гілларі Клінтон має торговельні зв’язки з Іраном», в якій мовиться, що Віктор Пінчук, який має зв’язки з Клінтонами вже принаймні 9 років, постачав продукцію Іранові в порушення міжнародних санкцій.

Пінчук, який є четвертою найбагатшою людиною України, володіє «Інтерпайпом», який зареєстрований на Кіпрі. Кореспондент видання стверджує, що бачив документи з України, які свідчать про низку поставок до Ірану.

Зокрема, стверджує видання, постачалося обладнання для залізниць – а «Інтерпайп» випускає колеса для вагонів і тепловозів – і продукція для нафтового та газового секторів Ірану. 

Одна партія продукції – труби без шва – надійшла до Ірану у травні 2012 року за контрактом на суму 1,8 мільйона доларів і направлялася до міста поблизу Каспійського моря. 

І енергетична, і залізнична галузі Ірану потрапляють під дію санкцій США і зокрема чітко вказується, що кожна окрема оборудка в енергетичній галузі не повинна перевищувати мільйон доларів. 

Тижневик вказує, що американські санкції часом чітко не визначені і є занадто складними. Зокрема, «Інтерпайп» може потрапляли під їхню дію через те, що просто має представництво в США, де зареєстрована компанія.

«Санкцій не порушували» 

В «North American Interpipe Inc.», офіс якої знаходиться в Гьюстоні, штат Техас – центрі американської нафтової промисловості – кореспондентові Радіо Свобода відмовились коментувати публікацію видання. Спроби зв’язатися з близькосхідним офісом компанії в Дубаї не були успішними. 

Натомість з дніпропетровської штаб-квартири компанія «Інтерпайп» надіслала заяву, в якій заперечила порушення міжнародних санкцій проти Ірану. В ній говориться, що компанії невідомі джерела, які дали інформацію тижневику і чому видання вважало, що та інформація відповідає дійсності. 

«Інтерпайп» не порушував режим санкцій проти Ірану, а навпаки суворо його дотримується. І будь-яке твердження про зворотне є невірним. Документи і начебто «докази» начебто «порушень», які наводяться в цьому матеріалі, є сфальсифікованими, або ж автори були введені в обману в процесі їхньої інтерпретації», – сказав Радіо Свобода телефоном з Дніпропетровська Дмитро Киселевський, директор з корпоративних відносин «Інтерпайпу».

Раніше цього місяця було досягнуто рамкову угоду про параметри наступної угоди щодо ядерної програми Ірану. П’ять постійних членів Ради Безпеки ООН, а також Німеччина хочуть укласти угоду з Іраном до кінця червня. Угода має гарантувати, що Тегеран не набуватиме ядерної зброї, а навзамін будуть скасовані міжнародні санкції проти Ірану. 

«Готова до нападок»

Сама Гілларі Клінтон, яка раніше була на чолі Держдепартаменту США, і оголосила недавно про намір балотуватися на президентських виборах 2016 року, сказала, що, йдучи на вибори знала, що може стати об’єктом політичних нападів.

«Мій чоловік та я повернулися в політику і відтак будемо об’єктом різного роду маневрів з відволікання уваги чи нападів. І я готова до цього.На жаль, це частина політичної боротьби. Варто зауважити, що, як виглядає, республіканці говорять лише про мене. Не знаю, про що вони говорили б, якби я не брала участі в президентських перегонах. Але я беру в них участь», – сказала Клінтон. 

В новій книзі «Готівка Клінтонів» республіканський політичний стратег Пітер Швейцер стверджує, що іноземні донори, які давали гроші «Фундації Біла, Гілларі та Челсі Клінтон» отримували преференції з боку Держдепартаменту в 2009-2013 роках, коли Клінтон була біля керма американської дипломатії. 

Радіо Свобода

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...