App Store Google Play

Пінчук активно торгував з Іраном у часи ембарго?

22.04.2015 09:40
Пінчук активно торгував з Іраном у часи ембарго?

Американський тижневик Newsweek оприлюднив статтю, в якій стверджується, що українська компанія «Інтерпайп», яка належить олігарху Вікторові Пінчуку, в порушення міжнародних санкцій проти Ірану, постачала в ту країну обладнання для нафтової та газової галузі і колеса для залізничного транспорту. У своїй заяві компанія Інтерпайп спростувала, що порушувала санкції проти Ірану і звинуватила впливовий часопис у тому, що він оприлюднив неперевірені дані і не звертався за інформацією безпосередньо до «Інтерпайпу». 

В журналі «Newsweek» кореспондент Рорі Росс розмістив статтю під назвою «Великий спонсор Гілларі Клінтон має торговельні зв’язки з Іраном», в якій мовиться, що Віктор Пінчук, який має зв’язки з Клінтонами вже принаймні 9 років, постачав продукцію Іранові в порушення міжнародних санкцій.

Пінчук, який є четвертою найбагатшою людиною України, володіє «Інтерпайпом», який зареєстрований на Кіпрі. Кореспондент видання стверджує, що бачив документи з України, які свідчать про низку поставок до Ірану.

Зокрема, стверджує видання, постачалося обладнання для залізниць – а «Інтерпайп» випускає колеса для вагонів і тепловозів – і продукція для нафтового та газового секторів Ірану. 

Одна партія продукції – труби без шва – надійшла до Ірану у травні 2012 року за контрактом на суму 1,8 мільйона доларів і направлялася до міста поблизу Каспійського моря. 

І енергетична, і залізнична галузі Ірану потрапляють під дію санкцій США і зокрема чітко вказується, що кожна окрема оборудка в енергетичній галузі не повинна перевищувати мільйон доларів. 

Тижневик вказує, що американські санкції часом чітко не визначені і є занадто складними. Зокрема, «Інтерпайп» може потрапляли під їхню дію через те, що просто має представництво в США, де зареєстрована компанія.

«Санкцій не порушували» 

В «North American Interpipe Inc.», офіс якої знаходиться в Гьюстоні, штат Техас – центрі американської нафтової промисловості – кореспондентові Радіо Свобода відмовились коментувати публікацію видання. Спроби зв’язатися з близькосхідним офісом компанії в Дубаї не були успішними. 

Натомість з дніпропетровської штаб-квартири компанія «Інтерпайп» надіслала заяву, в якій заперечила порушення міжнародних санкцій проти Ірану. В ній говориться, що компанії невідомі джерела, які дали інформацію тижневику і чому видання вважало, що та інформація відповідає дійсності. 

«Інтерпайп» не порушував режим санкцій проти Ірану, а навпаки суворо його дотримується. І будь-яке твердження про зворотне є невірним. Документи і начебто «докази» начебто «порушень», які наводяться в цьому матеріалі, є сфальсифікованими, або ж автори були введені в обману в процесі їхньої інтерпретації», – сказав Радіо Свобода телефоном з Дніпропетровська Дмитро Киселевський, директор з корпоративних відносин «Інтерпайпу».

Раніше цього місяця було досягнуто рамкову угоду про параметри наступної угоди щодо ядерної програми Ірану. П’ять постійних членів Ради Безпеки ООН, а також Німеччина хочуть укласти угоду з Іраном до кінця червня. Угода має гарантувати, що Тегеран не набуватиме ядерної зброї, а навзамін будуть скасовані міжнародні санкції проти Ірану. 

«Готова до нападок»

Сама Гілларі Клінтон, яка раніше була на чолі Держдепартаменту США, і оголосила недавно про намір балотуватися на президентських виборах 2016 року, сказала, що, йдучи на вибори знала, що може стати об’єктом політичних нападів.

«Мій чоловік та я повернулися в політику і відтак будемо об’єктом різного роду маневрів з відволікання уваги чи нападів. І я готова до цього.На жаль, це частина політичної боротьби. Варто зауважити, що, як виглядає, республіканці говорять лише про мене. Не знаю, про що вони говорили б, якби я не брала участі в президентських перегонах. Але я беру в них участь», – сказала Клінтон. 

В новій книзі «Готівка Клінтонів» республіканський політичний стратег Пітер Швейцер стверджує, що іноземні донори, які давали гроші «Фундації Біла, Гілларі та Челсі Клінтон» отримували преференції з боку Держдепартаменту в 2009-2013 роках, коли Клінтон була біля керма американської дипломатії. 

Радіо Свобода

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...