App Store Google Play

У Дніпропетровську невідомі жорстоко побили волонтерку

21.04.2015 15:42
У Дніпропетровську невідомі жорстоко побили волонтерку

На волонтера Наталю Борнякову напали двоє невідомих і побили, вигукуючи сепаратистські кліше. Про це на прес-конференції повідомила правозахисник Оксана Томчук.

Інцидент стався вчора, 20 квітня, о 20:00. Дівчину-волонтера і члена правозахисної групи «Січ» з особливою жорстокістю побили троє чоловіків у капюшонах. З криками «Укропська жидобандерівка!» невідомі завдавали удари по обличчю з використанням важкого предмета - палиці або арматури.

Дівчина була шпиталізована з численними побиттями і струсом мозку. Сьогодні вона давала свідчення правоохоронцям. Через те, що було темно і довелося закривати лице руками, захищаючись від ударів, нападників Наталя не бачила. За словами дівчини, зловмисники нічого не вимагали, лише облаяли, побили і втекли.

Молодики були добре обізнані про діяльність дівчини, впевнені правозахисники. Під час боїв під Іловайськом Наталя мешкала у Старобешевому і сховала у себе вдома поранених бійців 93-ї бригади від представників бандформувань. Бойців вивезли волонтери, а дівчину сусіди здали в руки сепаратистів. 

З полону її та її дітей було звільнено та евакуйовано до Дніпропетровська у результаті цілої спецоперації. Вже в Дніпропетровську Наталя Борнякова, у якої на окупованій території лишились родичі, займалася волонтерством та правозахисною діяльністю.

Голова Ради правозахисної групи «Січ», адвокат Оксана Томчук не має сумніву, що жінку цілеспрямовано вистежували та побили через діяльність правозахисної групи.

«Наталя ніколи не була публічною людиною, зважаючи на те, що на окупованій території у неї рідня. Вона винаймала квартиру в Дніпропетровську, про місце знаходження якої знали лише лічені люди - фактично усі її знайомі у цьому місті, де звя'зків у неї було дуже мало. Однак те, що її підстерігали вдома та те, що їй говорили нападники і те, що вони в неї нічого не забрали з особистих речей, свідчить про те, що її цілеспрямовано вистежували на циєсь замовлення» - говорить Оксана Томчук.

«Наразі невідомо, чи випадково вона вижила, чи, можливо, перед молодиками не було поставлено задачі її вбити, але ми закликаємо органи знайти виконавців цього злочину та замовників, в наявності яких я не сумніваюсь, враховуючи діяльність нашої правозахисної групи» - говорить Оксана Томчук.

Нагадаємо, що правозахисна група «Січ» довелафакти катувань щоб вибити «зізнання» із затриманих по «справі Січі» 12 воїнів-добровольців, яких безпідставно звинувачують у причетності до вбивста офіцера СБУ у Волновасі. А наразі правозахисники мають усі підстави стверджувати, що затримані воїни не мають жодного відношення до вбивства офіцера СБУ.

Крім того, правозахисники займаються і веденням резонансної справи активістів дніпропетровського майдану, яких 26 січня під будівлею обласної державної адміністрації жорстоко побили тітушки, яких тодішня влада збирала прямо у будівлі ОДА. Наразі правозахисникам вдалося відкрити кримінальне провадження відносно суддів Бабушкінського райсуду Решетняка та Бібіка, які своїми незаконними рішеннями як на конвеєрі «пакували» побитих до крові людей до СІЗО. Однак наразі доля цих суддів, справ проти них та взагалі усієї справи «26 січня» невідома.

Сама Наталя Борнякова теж не сумнівається у тому, що напад на неї здійснено через діяльність усієї групи.

«Подібна ситуація стала можливою лише унаслідок спроби реваншу політичних сил, сформованих на основі Партії Регіонів та керівників доби Януковича» - наголосила Оксана Томчук.

Наразі правники звертаються до МВС щоб Наталі було надано захист а справа нападу на неї була поставлена під контроль - «У нас в країні на особливий контроль ставляться вбивства Олега Калашникова та Олеся Бузини та надається захист Олені Бондаренко. Я сподіваюся що для правоохороних органів буде теж справою честі знайти винних у нападі на людину, яка ризикуючи життям, допомогає нашій армії» - наголосила Оксана Томчук.

 


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...