App Store Google Play

Купрій: директор Антикорупційного бюро обраний із порушенням закону

17.04.2015 11:11
Купрій: директор Антикорупційного бюро обраний із порушенням закону

Президент Петро Порошенко свідомо обрав на посаду директора Національного антикорупційного бюро адвоката Артема Ситника, який скомпрометував себе стосунками з фігурантами найбільш резонансних в історії України кримінальних справ.

Про це заявив заступник голови Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, народний депутат Віталій Купрій, передає його прес-служба.

«Є вимоги моральності до обрання директора Антикорупційного бюро, а це аморальна людина, яка, зокрема, приховала, що була захисником відвертих злочинців - представників української правоохоронної системи, які мають стосунок до справ Гонгадзе, депутата-вбивці Лозінського, а також до фальшування справ проти Юлії Тимошенко», - зазначив Купрій.

У своєму зверненні на ім'я Президента Петра Порошенка Купрій виклав факти, згідно з якими Ситник є захисником слідчого СБУ Миколи Грабика, котрий фальсифікував кримінальну справу проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

«На початку 2012 року пан Грабик склав протиправний обвинувальний висновок про те, що Тимошенко начебто не сплатила податків на суму понад 681 тис. грн. Про цей факт Ситник не повідомив ані в своїй біографії, ані під час інтерв'ю з конкурсною комісією», - зазначається у зверненні депутата.

Крім того, Ситник приховав інформацію і щодо того, що він був захисником скандально відомого прокурора Володимира Бабенка, причетного до викрадення з Таращанського моргу тіла журналіста Георгія Гонгадзе та незаконного звільнення депутата-вбивці Віктора Лозінського. Про це Купрій неодноразово повідомляв засобам масової інформації, а також голові конкурсної комісії з обрання директора Антикорупційного бюро Рефату Чубарову та Президенту Петру Порошенку.

При цьому, як стверджує депутат, Ситник був не лише захисником Бабенка, а і його підлеглим під час роботи в системі прокуратури, тому добре знав всі обставини кримінальних справ за його участі.

«Приховування Ситником від громадськості важливих фактів свого професійного життя, його нечесність і нещирість, перешкоджатимуть йому вести рішучу і неупереджену боротьбу з корупцією в Україні. Захищати злодіїв-правоохоронців Бабенка і Грабика, які кинули виклик українському суспільству і зрадили інтереси народу, є взагалі аморально», - підкреслив Купрій у своєму зверненні до Порошенка.

Таким чином, на переконання Купрія, обрання Ситника відбулось з порушенням ч.2 ст.6 закону «Про Національне антикорупційне бюро» і вимоги розділу 2 регламенту Конкурсної комісії.

Купрій впевнений, що Ситник, як людина, що сама походить із повністю дискредитованої системи правоохоронних органів, не зможе змінити цю систему, а на посаду директора Антикорупційного бюро необхідно було призначити представника громадянського суспільства.

На думку Купрія, обрання Ситника дасть Петру Порошенку можливість легко маніпулювати Антикорупційним бюро та застосовувати принцип вибіркового правосуддя до свого найближчого політичного оточення, а боротьба з корупцією може бути використана командою Президента як інструмент політичного тиску на опонентів.

Як відомо, 16 квітня Президент Петро Порошенко своїм указом №218 призначив Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро України.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...