App Store Google Play

Купрій: директор Антикорупційного бюро обраний із порушенням закону

17.04.2015 11:11
Купрій: директор Антикорупційного бюро обраний із порушенням закону

Президент Петро Порошенко свідомо обрав на посаду директора Національного антикорупційного бюро адвоката Артема Ситника, який скомпрометував себе стосунками з фігурантами найбільш резонансних в історії України кримінальних справ.

Про це заявив заступник голови Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, народний депутат Віталій Купрій, передає його прес-служба.

«Є вимоги моральності до обрання директора Антикорупційного бюро, а це аморальна людина, яка, зокрема, приховала, що була захисником відвертих злочинців - представників української правоохоронної системи, які мають стосунок до справ Гонгадзе, депутата-вбивці Лозінського, а також до фальшування справ проти Юлії Тимошенко», - зазначив Купрій.

У своєму зверненні на ім'я Президента Петра Порошенка Купрій виклав факти, згідно з якими Ситник є захисником слідчого СБУ Миколи Грабика, котрий фальсифікував кримінальну справу проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

«На початку 2012 року пан Грабик склав протиправний обвинувальний висновок про те, що Тимошенко начебто не сплатила податків на суму понад 681 тис. грн. Про цей факт Ситник не повідомив ані в своїй біографії, ані під час інтерв'ю з конкурсною комісією», - зазначається у зверненні депутата.

Крім того, Ситник приховав інформацію і щодо того, що він був захисником скандально відомого прокурора Володимира Бабенка, причетного до викрадення з Таращанського моргу тіла журналіста Георгія Гонгадзе та незаконного звільнення депутата-вбивці Віктора Лозінського. Про це Купрій неодноразово повідомляв засобам масової інформації, а також голові конкурсної комісії з обрання директора Антикорупційного бюро Рефату Чубарову та Президенту Петру Порошенку.

При цьому, як стверджує депутат, Ситник був не лише захисником Бабенка, а і його підлеглим під час роботи в системі прокуратури, тому добре знав всі обставини кримінальних справ за його участі.

«Приховування Ситником від громадськості важливих фактів свого професійного життя, його нечесність і нещирість, перешкоджатимуть йому вести рішучу і неупереджену боротьбу з корупцією в Україні. Захищати злодіїв-правоохоронців Бабенка і Грабика, які кинули виклик українському суспільству і зрадили інтереси народу, є взагалі аморально», - підкреслив Купрій у своєму зверненні до Порошенка.

Таким чином, на переконання Купрія, обрання Ситника відбулось з порушенням ч.2 ст.6 закону «Про Національне антикорупційне бюро» і вимоги розділу 2 регламенту Конкурсної комісії.

Купрій впевнений, що Ситник, як людина, що сама походить із повністю дискредитованої системи правоохоронних органів, не зможе змінити цю систему, а на посаду директора Антикорупційного бюро необхідно було призначити представника громадянського суспільства.

На думку Купрія, обрання Ситника дасть Петру Порошенку можливість легко маніпулювати Антикорупційним бюро та застосовувати принцип вибіркового правосуддя до свого найближчого політичного оточення, а боротьба з корупцією може бути використана командою Президента як інструмент політичного тиску на опонентів.

Як відомо, 16 квітня Президент Петро Порошенко своїм указом №218 призначив Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро України.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...