App Store Google Play

Громада Дніпра збирає кошти на монумент жертвам війни і революції

17.04.2015 10:00
Громада Дніпра збирає кошти на монумент жертвам війни і революції

 

У Дніпропетровську стартує конкурс «Простір єдності» на створення пам'ятника загиблим під час Революції гідності й воєнних дій на Донбасі. Про це повідомили громадські активісти-учасники координаційної ради проекту.

За задумом організаторів, кошти на створення пам'ятного знаку не повинні виділятися з бюджету: це будуть гроші громадськості. Як зазначили активісти, міськрада Дніпропетровська погодилась стати замовником і надати допомогу у виділенні землі.

За словами організаторів, зараз стартує вуличне опитування жителів щодо концепції нового пам'ятника.

«Опитування буде проводитися у всіх районах міста, буде відображатися статево-вікова структура. Питання спрямовані на те, щоб виявити смислове значення пам'ятника (це буде пам'ятник Героям Небесної сотні або воїнам, загиблим в АТО, або всім людям, які борються за незалежність країни). Також під час опитування ми покажемо карту з позначеними місцями можливого розташування пам'ятника. У кожного буде можливість запропонувати інше місце. Частина питань присвячена виявленню того, як люди бачать сам процес проведення конкурсу», - сказала одна з ініціаторів Міхно.

Як сказала член координаційної ради проекту Олена Іваницька, долучитись до створення пам'ятника хочуть рідні загиблих.

«Ні в кого не викликає сумніву, що у Дніпропетровську має бути пам'ятник. Для мене це стало ясно, коли мама загиблого бійця сказала, що ті гроші, які люди зібрали на похорон, вона хоче вкласти в будівництво пам'ятника загиблим в АТО», - заявила Іваницька.

Головний архітектор Дніпропетровська Дмитро Волик, зі свого боку, поінформував, що міськрада та ОДА допоможуть в організаційних питаннях.

У квітні 2014 року в Дніпропетровську відбулось урочисте закладення першого каменю у майбутній монумент Небесній сотні. Пам'ятник тоді планували встановити у сквері біля облдержадміністрації, якраз на тому місці, де 26 січня 2014 року під час спроб розгону мирного мітингу потерпіли десятки дніпропетровців.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...