App Store Google Play

Громада Дніпра збирає кошти на монумент жертвам війни і революції

17.04.2015 10:00
Громада Дніпра збирає кошти на монумент жертвам війни і революції

 

У Дніпропетровську стартує конкурс «Простір єдності» на створення пам'ятника загиблим під час Революції гідності й воєнних дій на Донбасі. Про це повідомили громадські активісти-учасники координаційної ради проекту.

За задумом організаторів, кошти на створення пам'ятного знаку не повинні виділятися з бюджету: це будуть гроші громадськості. Як зазначили активісти, міськрада Дніпропетровська погодилась стати замовником і надати допомогу у виділенні землі.

За словами організаторів, зараз стартує вуличне опитування жителів щодо концепції нового пам'ятника.

«Опитування буде проводитися у всіх районах міста, буде відображатися статево-вікова структура. Питання спрямовані на те, щоб виявити смислове значення пам'ятника (це буде пам'ятник Героям Небесної сотні або воїнам, загиблим в АТО, або всім людям, які борються за незалежність країни). Також під час опитування ми покажемо карту з позначеними місцями можливого розташування пам'ятника. У кожного буде можливість запропонувати інше місце. Частина питань присвячена виявленню того, як люди бачать сам процес проведення конкурсу», - сказала одна з ініціаторів Міхно.

Як сказала член координаційної ради проекту Олена Іваницька, долучитись до створення пам'ятника хочуть рідні загиблих.

«Ні в кого не викликає сумніву, що у Дніпропетровську має бути пам'ятник. Для мене це стало ясно, коли мама загиблого бійця сказала, що ті гроші, які люди зібрали на похорон, вона хоче вкласти в будівництво пам'ятника загиблим в АТО», - заявила Іваницька.

Головний архітектор Дніпропетровська Дмитро Волик, зі свого боку, поінформував, що міськрада та ОДА допоможуть в організаційних питаннях.

У квітні 2014 року в Дніпропетровську відбулось урочисте закладення першого каменю у майбутній монумент Небесній сотні. Пам'ятник тоді планували встановити у сквері біля облдержадміністрації, якраз на тому місці, де 26 січня 2014 року під час спроб розгону мирного мітингу потерпіли десятки дніпропетровців.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...