App Store Google Play

Добровольчий рух дискредитують «відділення ФСБ» разом з Президентом

17.04.2015 14:27
Добровольчий рух дискредитують «відділення ФСБ» разом з Президентом

Справа добровольців, які ніби-то причетні до вбивства співробітника СБУ у Волновасі, що набула гучного розголосу, обростає новими затриманнями. І всі вони стосуються порушень прав людини, катувань, фальсифікацій та махінацій.

 

Про це заявили на прес-конференції в УНІАН представники ГО “Правозахисна група “Січ” та жертви катувань 16 квітня.

 

З конкретними фактами стосовно преевишщення повноважень правоохоронцями виступили адвокат та голова ради ГО Оксана Томчук, адвокат, член ради “Січі” Віталій Погосян, колишній політвязень СБУ а нині директор ГО “Правозахисна група “Січ” Дмитро Рева, правозахисник із Донецька Олексій Гармаш та Олена Полтавська, волонтер, дружина катованого пораненого добровольця Дмитра Канівця.

 

«Ганебним порушенням прав людини є затримання подружжя Дмитра та Олени. Вагітну дружину за пару діб відпустили, а її затримання було більше схоже на викрадення. Загалом же, адвокати змогли знайти місце перебувсння  Дмитра Канівця лише за дві доби після затримання», - наголосила Оксана Томчук.

 

«Пораненому кіборгу відмовили навіть у знеболювальних, - хіба це не тортури?» – риторично відзначає адвокат. І відверто називає цих затриманих в’язнями, але вже іншої, теперішньої системи. Як доказ цитує уривок розмови з Дмитром:

 

«Прямо сказали – не отримаєш ліки, твоя вагітна дружина сидітиме теж, доки ти все не підпишеш.” 

 

Нагадаємо, вже на третій день після інциденту Президент Петро порошенко оголосив на всю країну, що «банда цинічних бандерівців здійснила вбивство».

 

«Йде шалена хвиля дискредитації добровольчих сил. Вчора було проанонсовано чергове затримання... Після перших затриманих 10 осіб, які були під вартою, ще були затримання волонтерів і т.п. Ми з'ясували – дійсно ці люди викрадені, катовані. Отже, можна говорити, що у нас правоохоронці десятками катують людей», - повідомила журналістам Оксана Томчук.

 

Правозахисник із Донецька Олексій Гармаш повідомив, що загони СБУ діють в Новоселівці як «зондеркоманда»: вриваються, затримують прямо на тренувальних базах, кладуть на землю, б’ють, вивозять, при цьому посилаючись на Президента.

 

«Нічні допити, без адвоката, без дзвінків, без протоколювання – це не весь перелік порушень. Люди перелякані. А ті, так званні правоохоронці, грабують волонтерські склади, демонтують обладнання, забирають зібрані людьми харчі та одяг. Це все спеціально, аби дискредитувати народ і наш визвольний дух. Це не група СБУ, а відділення ФСБ, що виконує завдання по дистабілізації ситуації», - зазначив пан Гармаш.

 

Він та його колеги з «Січі» закликали суспільство не боятися та допомогти правозахисникам!

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...