App Store Google Play

У ЦВК розповіли про процедуру можливого перейменування Дніпропетровська

10.04.2015 11:35
У ЦВК розповіли про процедуру можливого перейменування Дніпропетровська

Відповідно до пункту 29 частини першої статті 85 Основного Закону України питання перейменування населених пунктів належить до повноважень Верховної Ради України. Про це повідомив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера у Facebook.

Магера пише, що таке рішення приймається більшістю голосів народних депутатів Украіни від конституційного складу Верховної Ради України, тобто, не менше, ніж 226 голосами. Таке рішення не є законом і набуває чинності у день прийняття, якщо пізніший час вступу в дію не буде передбачений самою постановою.

За його словами, дещо складнішою є процедура перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей, оскільки вони є у переліку "адміністративних одиниць субнаціонального рівня" у частині другій статті 133 Конституції України. Тому, щоб змінити ці назви необхідно прийняти закон про внесення змін до Основного Закону.

Він повідомив, що для цього необхідне, по-перше, ініціювання відповідного законопроекту Президентом або не менше, ніж 150 депутатами, по-друге, він має пройти перевірку Конституційного Суду України "на відповідність процедурним положенням статей 157 і 158 Конституції".

Крім того, потрібне схвалення законопроекту постановою Верховної Ради України не менше ніж 226 голосами та прийняття на наступній черговій сесії Верховної Ради України як закону більшістю не менше ніж у 300 голосів.

"..закон набирає чинності в звичайному порядку, тобто, через 10 днів з моменту офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачене самим законом, але не раніше дня опублікування (частина п'ята статті 94 Конституції України)", - зазначив заступник голови ЦВК.

Також Магера пояснив, що в питанні перейменування як міст, так і областей президент не має права вето.

Як відомо, 9 квітня Рада заборонила нацистські та комуністичні символи в Україні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...