Кожен вихователь у дитячих садках Дніпропетровської області опікується дев'ятьма малюками. Такі дані наводить обласне Управління статистики.
Загалом в регіоні працюють 13 тисяч дошкільних педагогів і діють 974 дошкільних навчальних заклади, зокрема 684 - це ясла-садки, 164 - дитячі садки та ще 126 навчально-виховних комплексів.
Торік майже 116 тис. юних мешканців Дніпропетровщини відвідували дошкільні навчальні заклади - це на 1,5% більше, ніж у 2013. Водночас, кількість місць у дитсадках складала 99 тис. Отже, попри оптимістичні звіти областної влади про те, що кожен юний дніпрянин має можливість відвідувати дитсадок, у багатьох містах та районах області завантаженість дошкільних навчальних закладів перебільшувала середньообласний показник - 117 дітей у розрахунку на 100 місць.
Найгірше справи з дитсадками є у Новомоскоську - там на 100 місць у дитсадках претендують 165 малюків. Другим за завантаженістю є обласний центр - 140 дітлахів на 100 місць. Слідом йдуть Павлоград (137 малюків), Марганець (126 дітей на 100 місць), Синельникове (125 юних мешканців), Дніпродзержинськ (124) та Дніпропетровський (127) і Томаківський (122) райони.
Автор: Соломія ШВАЙКА