App Store Google Play

На Дніпропетровщині отримати довідки з юстиції можна через Інтернет

06.04.2015 12:35
На Дніпропетровщині отримати довідки з юстиції можна через Інтернет

Міністерство юстиції запроваджує нові стандарти надання реєстраційних послуг. Віднині отримати усі необхідні дані у вигляді витягів, довідок чи виписок можна в електронній формі не виходячи з дому, через мережу Інтернет.

Про це повідомляє прес-служба Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області.

Із запровадженням нових електронних сервісів, громадянам не потрібно буде витрачати час в чергах, знаходити посередників серед державних службовців, щоб отримати ту чи іншу довідку. Всі послуги можна буде отримати через Інтернет, оплативши їх платіжною карткою на сайті Міністерства юстиції, переконують у відомстві.

Усі отримані документи в електронному вигляді матимуть такий самий офіційний статус, як і їх паперові аналоги з підписом і печаткою реєстратора. Кожному електронному документу буде присвоєно унікальний номер. За цим номером в електронній системі можна буде віднайти оригінал документу, якщо цього буде вимагати банк чи якась інша установа.

Строк дії сформованого документа і його унікального номера буде визначений Мін′юстом. Нині триває дискусія з цього приводу - пропонуються варіанти від 3 місяців до півроку.

До переваг нового сервісу, кажуть у Мін'юсті, належить отримання відомостей в режимі on-line, можливість оплати в режимі on-line при подачі запиту, надання електронному документу статусу офіційного, а також те, що для отримання послуги не потрібен електронний цифровий підпис.

Зокрема, послуга «ОНЛАЙН-ВИТЯГ» дає можливість громадянам через мережу Інтернет отримати електронний витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. При цьому для отримання витягу не потрібна реєстрація або використання цифрового підпису, витяг формується автоматично в режимі «онлайн» без участі реєстратора,  надається без підпису реєстратора, але має юридичну силу. Водночас, оплата за послугу здйснюється онлайн за допомогою платіжної картки, яка також виступає ідентифікатором особи, а  отримати «Онлайн-витяг» можна одразу після сплати.

Типи «Онлайн-витягів» аналогічні «паперовим», що надаються держреєстраторами. Кожен «Онлайн-витяг» має унікальні реквізити, за допомогою яких його можна перевірити та завантажити повторно.

Так само буде реалізована послуга «ОНЛАЙН-ДОВІДКА» - електронна довідка з єдиного державного реєстру (ЄДР). Її відмінність - довідка міститиме інформацію лише про наявність або відсутність в ЄДР суб'єкта господарювання.

Як повідомляють в прес-службі обласного управління юстиції, найближчим часом такий механізм онлайн сервісів буде запроваджено й у сфері державної реєстрації майнових прав.

Зокрема, вже у квітні заплановано запровадження послуги отримання в електронному вигляді витягу за результатом реєстрації, або рішень про відмову чи зупинення розгляду заяви.

Також у квітні громадяни отримають можливість зареєструвати права на нерухомість у скорочені строки за додаткову оплату. Надбавка за терміновість буде спрямована на виплату винагороди державним реєстраторам.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...