App Store Google Play

«Всевидючий» гаджет із Дніпропетровська викликав фурор у США

05.04.2015 17:50
«Всевидючий» гаджет із Дніпропетровська викликав фурор у США

Стартапери із Дніпропетровська Макс Метц і Микола Богун розробили пристрій для «розумного будинку», який перетворює житло людей в hi-tech систему.

Відвідувачів найбільшої технологічної виставки в Каліфорнії CES 2015 заінтригувала блискуча куля, наполовину вкрита анодируваним алюмінієм. Футуристичний «колобок» за назвою Branto приховував у собі Hd-відеокамеру з функціями нічного бачення й сенсорами руху, яка вміє обертатися й стежити за всім навколо.

Начинка пристрою  — Wi-Fi, Bluetooth, інфрачервоний порт — дозволяє йому постійно бути онлайн, а його власникові за допомогою смартфону днем і вночі дивитися за тим, що відбувається в будинку.

Ідея дніпропетровців заснована на колись фантастичній концепції «інтернету речей», яка стала реальністю завдяки розвитку радіопередачі даних і відповідному звільненню від проводів. Поступово інтернет перетворюється з мережі комп'ютерів у глобальну мережу різноманітних пристроїв, яка міняє як суспільні, так і побутові процеси.

Одним із втілень ідеї "інтернету речей" став "розумний будинок". Доступність мобільного інтернету, смартфонів, планшетів й інтелектуальних чипів для різних домашніх пристроїв дозволяє автоматизувати багато рутинних речей – вмикання/вимикання світла, роботу опалення й вентиляції, відкривання/закривання замків, регулювання штор і багато чого іншого.

Сама фраза давно вже на слуху – у проекти по реалізації систем "розумного будинку" інвестують такі гіганти, як General Electric, IBM, Google, Apple, Siemens і Ericsson.

Аналогічним чином працює й Branto. Техношар уміє контролювати основні системи домашньої техніки — розетки, кондиціювання, світло, аудіосистеми, телевізори, мультимедіа-системи та інше. Усе це можна управляти в кілька дотиків пальцями зі смартфону, а також з футуристичного Google Glass. Під час відсутності хазяїна розумний «колобок» буде стежити за підозрілими переміщеннями в будинку й, у випадку їх виявлення, бити на сполох.

Богун і Метц поставили собі амбітну мету — зібрати півмільйона доларів на краудфандинговій платформі Kickstarter. Своєї мети проект не досяг — до дедлайну 8 березня 2015-го стартап одержав тільки $122 тисяч із $500 тисяч запланованих – проект підтримали 374 користувача.

Першим 100 «інвесторам» пристрій пропонували за $299. Роздрібна вартість Branto на момент виходу на ринок восени нинішнього року повинна скласти близько $500. За умовами Kickstarter, якщо заявлена мета не була досягнута – кошти повертаються вкладникам, тому Branto зараз зайнятий пошуком нових інвесторів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...