App Store Google Play

«Всевидючий» гаджет із Дніпропетровська викликав фурор у США

05.04.2015 17:50
«Всевидючий» гаджет із Дніпропетровська викликав фурор у США

Стартапери із Дніпропетровська Макс Метц і Микола Богун розробили пристрій для «розумного будинку», який перетворює житло людей в hi-tech систему.

Відвідувачів найбільшої технологічної виставки в Каліфорнії CES 2015 заінтригувала блискуча куля, наполовину вкрита анодируваним алюмінієм. Футуристичний «колобок» за назвою Branto приховував у собі Hd-відеокамеру з функціями нічного бачення й сенсорами руху, яка вміє обертатися й стежити за всім навколо.

Начинка пристрою  — Wi-Fi, Bluetooth, інфрачервоний порт — дозволяє йому постійно бути онлайн, а його власникові за допомогою смартфону днем і вночі дивитися за тим, що відбувається в будинку.

Ідея дніпропетровців заснована на колись фантастичній концепції «інтернету речей», яка стала реальністю завдяки розвитку радіопередачі даних і відповідному звільненню від проводів. Поступово інтернет перетворюється з мережі комп'ютерів у глобальну мережу різноманітних пристроїв, яка міняє як суспільні, так і побутові процеси.

Одним із втілень ідеї "інтернету речей" став "розумний будинок". Доступність мобільного інтернету, смартфонів, планшетів й інтелектуальних чипів для різних домашніх пристроїв дозволяє автоматизувати багато рутинних речей – вмикання/вимикання світла, роботу опалення й вентиляції, відкривання/закривання замків, регулювання штор і багато чого іншого.

Сама фраза давно вже на слуху – у проекти по реалізації систем "розумного будинку" інвестують такі гіганти, як General Electric, IBM, Google, Apple, Siemens і Ericsson.

Аналогічним чином працює й Branto. Техношар уміє контролювати основні системи домашньої техніки — розетки, кондиціювання, світло, аудіосистеми, телевізори, мультимедіа-системи та інше. Усе це можна управляти в кілька дотиків пальцями зі смартфону, а також з футуристичного Google Glass. Під час відсутності хазяїна розумний «колобок» буде стежити за підозрілими переміщеннями в будинку й, у випадку їх виявлення, бити на сполох.

Богун і Метц поставили собі амбітну мету — зібрати півмільйона доларів на краудфандинговій платформі Kickstarter. Своєї мети проект не досяг — до дедлайну 8 березня 2015-го стартап одержав тільки $122 тисяч із $500 тисяч запланованих – проект підтримали 374 користувача.

Першим 100 «інвесторам» пристрій пропонували за $299. Роздрібна вартість Branto на момент виходу на ринок восени нинішнього року повинна скласти близько $500. За умовами Kickstarter, якщо заявлена мета не була досягнута – кошти повертаються вкладникам, тому Branto зараз зайнятий пошуком нових інвесторів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...