App Store Google Play

У Дніпропетровську відбудеться презентація збірки народних пісень

03.04.2015 17:28
У Дніпропетровську відбудеться презентація збірки народних пісень

9 квітня 2015 року о 15:00 в дніпропетровській міській бібліотеці-філіалі № 17 - Центрі української культури та мови (вул. Богдана Хмельницького, 2 - відбудеться презентація нової книги "Від Колискової - до Лебединої: пісні Апостолівщини в записах бандуриста Віктора Кириленка".

Наша пісня супроводжує нас протягом усього життя. Побутує думка, що й мова наша вижила завдяки пісні.

«Видатні фольклористи Катеринославщини кінця XIX початку XX ст.: І.Манжура, М.Комаров, Я.Новицький, Д.Яворницький, Дніпропрова Чайка, С.Чернявська, С.Тобілевич та інші свого часу зафіксували і видали збірки народної творчості різних жанрів, які були високо оцінені в наукових колах. Відтоді подібних збірок на Дніпропетровщині ніхто не видавав. Тому кожна праця Миколи Олексійовича Долгова з упорядкування пісень, записаних на Апостолівщіні відомим бандуристом Віктором Івановичем Кириленком є потрібною, цінною і своєчасною» - говорить у передньому слові до збірки Клавдія Фролова - доктор філологічних наук, професор ДНУ ім. Гончара.

Ілюстрації до збірки народних пісень «Від колискової - до лебединої» виконали петриківські майстри Марія та Андрій Пікуш - це національний подарунок шанувальникам фольклору. Особливо ж він доречний у часи відродження духовності нашого народу.

На презентації будуть присутні Долгов Микола Олексійович - кандидат філологічних наук, кобзарознавець, упорядник книги.
Віталій Старченко - поет, мистецтвознавець, член Національної спілки художників України, лауреат премій ім. Павла Тичини, рецензент збірки.
Андрій Пікуш - народний художник України, Марія Пікуш - заслужений майстер народної творчості України - ілюстратори збірки.
Алла Ганжа - директор Центру кобзарського мистецтва
Галацька Валентина Леонідівна - кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури.

Музичний супровід презентації - викладачі дніпропетровської музичної школи №10.

Організатори запрошують на захід усіх бажаючих. Контакти: Корінько Людмила Іванівна - завідвач бібліотекою-філією №17, тел. (0562)27-30-18.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...