App Store Google Play

У Дніпропетровську відбудеться презентація збірки народних пісень

03.04.2015 17:28
У Дніпропетровську відбудеться презентація збірки народних пісень

9 квітня 2015 року о 15:00 в дніпропетровській міській бібліотеці-філіалі № 17 - Центрі української культури та мови (вул. Богдана Хмельницького, 2 - відбудеться презентація нової книги "Від Колискової - до Лебединої: пісні Апостолівщини в записах бандуриста Віктора Кириленка".

Наша пісня супроводжує нас протягом усього життя. Побутує думка, що й мова наша вижила завдяки пісні.

«Видатні фольклористи Катеринославщини кінця XIX початку XX ст.: І.Манжура, М.Комаров, Я.Новицький, Д.Яворницький, Дніпропрова Чайка, С.Чернявська, С.Тобілевич та інші свого часу зафіксували і видали збірки народної творчості різних жанрів, які були високо оцінені в наукових колах. Відтоді подібних збірок на Дніпропетровщині ніхто не видавав. Тому кожна праця Миколи Олексійовича Долгова з упорядкування пісень, записаних на Апостолівщіні відомим бандуристом Віктором Івановичем Кириленком є потрібною, цінною і своєчасною» - говорить у передньому слові до збірки Клавдія Фролова - доктор філологічних наук, професор ДНУ ім. Гончара.

Ілюстрації до збірки народних пісень «Від колискової - до лебединої» виконали петриківські майстри Марія та Андрій Пікуш - це національний подарунок шанувальникам фольклору. Особливо ж він доречний у часи відродження духовності нашого народу.

На презентації будуть присутні Долгов Микола Олексійович - кандидат філологічних наук, кобзарознавець, упорядник книги.
Віталій Старченко - поет, мистецтвознавець, член Національної спілки художників України, лауреат премій ім. Павла Тичини, рецензент збірки.
Андрій Пікуш - народний художник України, Марія Пікуш - заслужений майстер народної творчості України - ілюстратори збірки.
Алла Ганжа - директор Центру кобзарського мистецтва
Галацька Валентина Леонідівна - кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури.

Музичний супровід презентації - викладачі дніпропетровської музичної школи №10.

Організатори запрошують на захід усіх бажаючих. Контакти: Корінько Людмила Іванівна - завідвач бібліотекою-філією №17, тел. (0562)27-30-18.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...
Максим Мірошниченко

Про деолігархізацію

Як свідчать розмови суркова із бородаєм про ріната, заяви коломойського та й результати останніх, передостанніх...та в принципі будь-яких виборів, реальна модернізація України можлива лише після усуне...
Юрій Фоменко

Сільський автобус

Сільський автобус кінця 70-х.Дочекавшись обвітреного і запиленого, задимленого і замученого сільськими дорогами ЛАЗа, вмощувалися на твердих його кріслах, бажано біля вікна. Гойдало, гицало, раз-у-раз...