App Store Google Play

Коломойський закликає дивитись на війну очима ЛНР і ДНР

23.03.2015 11:17
Коломойський закликає дивитись на війну очима ЛНР і ДНР
У ватажків так званих «ЛНР» і «ДНР» немає іншого виходу, окрім як продовжувати війну, оскільки вони не можуть вести самостійну політику і повністю залежать від Росії.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю ТСН.Тиждень сказав голова Дніпропетровської обладміністрації Ігор Коломойський, відповідаючи на питання про його оцінку нинішньої ситуації на Донбасі.

«Я не вважаю, що нам треба прогнозувати дії Путіна. У нас є два суб'єкти, які ми не визнаємо - це «ДНР» і «ЛНР» - але які відбулися, на превеликий жаль. Вони існують. Там є свої керівники, люди, які керують цими суб'єктами. Частина Донецької і Луганської областей живуть якимось чином. Там залишилося 1,5 - 2 млн українських громадян», - сказав Ігор Коломойський.

На його думку, в Україні «всі дуже зациклені на тому, що всім керує Путін і за всім цим стоїть Путін, і переговори треба вести обов'язково лише з Путіним».

«Я вважаю, що переговори за участю Путіна вже пройшли, але ми повинні враховувати його позицію. За весь рік Путін жодного разу не сказав публічно, що за всім, що відбувається на Донбасі, стоїть він. Він не сказав, що він керує цими «ДНР» і «ЛНР». Він обіцяв вплинути на них, але це не означає, що він ними керує. І ми не можемо бути впевненими, що якщо Путін буде впливати, вони будуть виконувати з точністю військового наказу все, що він говорить», - сказав голова Дніпропетровської ОДА.

«Тому паралельно з великими переговорами, які велися в Мінську і де був присутній Путін, Меркель, Олланд і Порошенко, там все одно були присутні представники «ДНР» і «ЛНР». Це були великі переговори, але крім цього, мабуть, повинні вестися і інші переговори, які будуть реалізовувати ці Мінські угоди», - додав Ігор Коломойський.

Він зазначив, що Україна декларує прихильність Мінським домовленостям, але на сьогоднішній день він не бачить реалізації цих угод на середньому і низовому рівнях.

«Відвід озброєнь, припинення вогню - все це йде з великим скрипом. Але давайте подивимося на ситуацію з іншого боку, з боку «ДНР» і «ЛНР». Там пройшли псевдовибори, на яких перемогли Захарченко і Плотницький. Вони сьогодні там влада. Захоплена, узурпована, але це влада. Тих, хто голосував проти них, там немає, вони поїхали всі, хто міг, вже поїхав. У мене немає впевненості, що якщо зараз провести вибори за українськими законами, то там люди проголосують не за Захарченко та Плотницького», - сказав Коломойський.

На його думку, у ватажків бойовиків немає іншого виходу, окрім як воювати. «Якщо ми візьмемо ситуацію, що знаходиться там всередині, то вони як велосипед, як мотоцикл - їм чи їхати, чи падати. Вони знаходяться в цій ситуації. Якщо вони не будуть їхати (а їхати - це воювати, відвойовувати для себе життєвий простір), то тоді вони впадуть і будуть поховані тими ж людьми, які там залишилися, своїми більш радикальними прихильниками, або миротворчими», - зазначив глава Дніропетровській ОДА.

«Тому, якщо міркувати з точки зору Захарченко та Плотницького, то у них теж не дуже багато ступенів свободи, куди їм рухатися і що їм робити. Без того, що над ними стоїть Путін і над кожним з них стоїть співробітник ФСБ з перевернутим затвором - крок вправо, крок вліво вважається втечею. Все це є, все це присутнє, вони не можуть вести самостійну політику. Вони не можуть вести самостійну політику, окрім як воювати», - впевнений Ігор Коломойський.

"Ми повинні дивитися на цю ситуацію досить об'єктивно, хоча б для того, щоб об'єктивно підготуватися до можливих сценаріїв. Тому що ми ніби готувалися, готувалися, а Дебальцеве не втримали, і з Маріуполем паніка була", - підсумував він.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...