App Store Google Play

Голова Адміністрації Президента не бажає розсекретити «справу Гонгадзе»

12.03.2015 10:21
Голова Адміністрації Президента не бажає розсекретити «справу Гонгадзе»

Про це повідомив на своїй сторінці народний депутат від Дніпропетровщини Віталій Купрій (фракція БПП).

За словами депутата, ще місяць тому Президент України Петро Порошенко на засіданні фракції свого імені публічно повідомив, що тоді ще кандидат на посаду Генерального прокурора Віктор Шокін вважає справою честі довести до логічного кінця розслідування цієї резонансної кримінальної справи і назвати імена замовників вбивства журналіста.

Після цього, і Петро Порошенко, і керівники всіх правоохоронних органів заявили про необхідність публічного судового процесу в цій справі. За рішенням Апеляційного суду м. Києва розпочався процес зняття грифів «таємно» та «цілком таємно» з матеріалів, які дозволять встановити істину. До 17 березня, на яке призначено чергове судове засідання, справа повинна була стати максимально прозорою та відкритою для громадськості.

«Я, як представник потерпілого Олексія Подольського в цій справі, виявив факт того, що два доручення екс-президента Кучми від 17 лютого та 29 березня 2001 року засекретила сама Адміністрація Президента. Відповідно до статті 14 Закону України «Про державну таємницю» скасування рішення про віднесення інформації до державної таємниці здійснюється на підставі рішення державного експерта з питань таємниць.

За законом до переліку таких експертів від Адміністрації Президента належить лише три особи, а по факту це тільки Голова Борис Ложкін та його перший заступник Віталій Ковальчук. Оскільки Петро Порошенко ще 9 лютого особисто запропонував мені зустрітись по питанню «справи Гонгадзе» та визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду на території України, то я двічі намагався організувати таку зустріч саме через голову президентської адміністрації. Проте в порушення мого права, гарантованого частиною 2 статті 17 Закону України «Про статус народного депутата України» в приймальні Бориса Ложкіна мені відмовили в невідкладній зустрічі, про тему якої я повідомив його секретарів заздалегідь», - повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі народний депутат Віталій Купрій.

До судового засідання в «справі Гонгадзе» залишилось всього декілька днів. І Борис Ложкін не тільки відмовився виконати вимогу Президента та суспільства щодо розсекречення відповідних матеріалів, але й продемонстрував свою власну позицію по захисту справжніх замовників цього вбивства.

«Мене турбує ця відверто антигромадська і іронічно антипрезидентська позиція Бориса Ложкіна, який не побоявся приховати від людей доручення Кучми. Що це за таємні документи і кого вони стосувались так поки і залишається загадкою. Чи не є це намаганням приховати замовників вбивства Гонгадзе? Якщо так, то пан Ложкін ризикує потрапити за грати разом з Пукачем та Кучмою. Вважаю, що Петро Порошенко має терміново втрутитись та пояснити позицію своїх підлеглих», - заначає народний депутата.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...