App Store Google Play

Нардеп пропонує посадити родину Вілкулів на 5 років

10.03.2015 15:46
Нардеп пропонує посадити родину Вілкулів на 5 років

За словами народного депутата від Блока Петра Порошенка Віталія Купрія, родина Юрія та Олександра Вілкулів має відповісти за махінації з майном громади.

Про це йдеться у зверненні народного депутата до Генерального прокурора Віктора Шокіна, оприлюдненому ним у вівторок 10 березня.

«Юрій Вілкул (батько) та Олександр Вілкул (син) тривалий час захищають олігархічні інтереси Ріната Ахметова в Дніпропетровській області. Ця родина по вуха загрузла в корупції і організувала масштабне розкрадання майна місцевих громад. Так, зокрема, в місті Кривий Ріг, де мером є Юрій Вілкул, діє корупційна схема по розкраданню бюджетних коштів від надання в користування місць для розташування зовнішньої реклами (бігборди, лайтбокси тощо)». – пише Купрій на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

У своєму зверненні народний депутат, обраний по 29 одномандатному округу (Дніпропетровщина), повідомляє, що відповідно до пункту 13 Постанови Кабінету міністрів України від 29.12.2003 року № 2067, плата за тимчасове користування місцем, що перебуває в комунальній власності, зараховується до бюджетів територіальних громад сіл, селищ і міст. Проте, в порушення цієї правової норми комунальне підприємство «Парковка та реклама» отримує бюджетні кошти безпосередньо на свій рахунок.

«В результаті цієї корупційної схеми за останні 5 років до міського бюджету Кривого Рогу не надійшло більше 40 млн. грн. В результаті ці гроші безслідно зникли, що призвело до погіршення стану охорони здоров’я, освіти, соціального забезпечення, фізкультури і спорту тощо», - йдеться у зверненні.

Відповідно до статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Юрій Вілкул, як міський голова, повинен був забезпечити додержання законів України та виконання актів уряду в місті Кривий Ріг. Тому, на думку Купрія, він несе за свою бездіяльність персональну відповідальність. Тобто, Вілкул-старший не передбачив (хоча повинен був і міг це передбачити), що в результаті діяльності КП «Парковка і реклама» громаді міста буде завдано істотну шкоду з тяжкими наслідками.

«З огляду на масштаб корупційної схеми, бездіяльність Юрія Вілкула має ознаки злочину, передбаченого частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу і передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років.

Цікавим є факт, що ще в 2011 році я повідомив тоді ще голову Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Вілкула (сина) про існування корупційної схеми при наданні в користування місць для розташування зовнішньої реклами. Син з корисних мотивів прикрив злочин батька, проігнорувавши вимоги статті 13 Закону України «Про місцеві державні адміністрації». Проте, скільки мотузці не витись, а відповідати час настав!», - йдеться у депутатському зверненні

Віталій Купрій запевняє, що докладе усіх зусиль, аби «замість теплих кабінетів родина корупціонерів та зрадників українського народу решту своєї «політичної кар’єри» провела на нарах».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...
Перемовини дають Путлеру тактичну передишку, шанс закріпитися на окупованих територіях, перегрупуватися, обманути і знову піти в наступ, щоби змусити нас до капітуляції. Ми маємо битися, щомиті і...
Раптом мені наснився мій колишній китайський партнер, пан Лю, дуже шанований у Китаї бізнесмен та інвестор, засновник багатомільярдного фонду. Він серйозно дивився на мене і говорив: "Лосія ето оцінь,...