App Store Google Play

У Дніпропетровську бомбосховищ не густо, але є "елементарні укриття"

10.02.2015 19:27
У Дніпропетровську бомбосховищ не густо, але є "елементарні укриття"

На сьогодні у Дніпропетровську близько 100 тисяч найпростіших укриттів, які у разі надзвичайної ситуації можуть прихистити людей. Про це під час прес-конференції повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуації Дніпропетровської міської ради Сергій Гайдук.

«Найпростіші укриття – це перш за все підвали житлових будинків, льохи, підземні переходи, паркінги та станції метро. На сьогодні у місті близько 3 тисяч підвалів у багатоповерхівках, із них 700 підвалів сталінських будинків вважаються більш міцними, оскільки будувалися як прості укриття, а не звичайні підвали. Там є вентиляція, водопровід та каналізація. Проте, ці укриття побудовані давно і звичайно ж більшість з них потребують відновлення», — сказав Сергій Гайдук.

Він також додав, що є у місті і спеціальні захисні споруди, але всі вони розміщені на заводах, а значить далеко від житлових будинків і призначені для того, щоб у разі необхідності убезпечити людей, які в цей час на роботі. Такі споруди не підходять для укриття звичайних дніпропетровців, тому що у разі обстрілу першими цілями будуть саме заводи та великі підприємства.

Сергій Гайдук нагадав дніпропетровцям, що у разі артобстрілу людині слід бігти до найближчого підземного укриття.

Начальник управління порадив дніпропетровцям заздалегідь дізнатися про місцезнаходження найближчого підвалу, у якому можна сховатися, за необхідності зробити копію ключа від нього, прибрати там, спустити туди теплий одяг, ліхтарик, стільці, дводенний запас їжі, воду та медикаменти першої необхідності — антибіотики широкого спектру дії, кровозупиняючі препарати, бинти, знеболюючі ліки тощо.

«На сьогодні у місті приведено у належний стан вже близько 800 підвалів, у 530 з них проведено світло, робота продовжується. Я закликаю мешканців міста допомогти нам, оскільки об’єктів багато і ми всі зацікавлені у тому, щоб мати укриття», — зазначив в.о. начальника управління житлового господарства Дніпропетровської міської ради Владислав Грицай.

Він також додав, що під час інспекції підвалів з’ясовано, що на сьогодні не всі вони готові приймати людей, деякі не мають сходів, у інших висота до стелі не більше 1 метра, є й затоплені. У разі затоплення Владислав Грицай закликав дзвонити до диспетчерської служби 745-32-60, яка працює цілодобово, та залишати заявку, щоб воду викачали.

«Якщо підвали житлових будинків за місцем мешкання з різних причин не можуть слугувати укриттями, ми перенаправляємо людей до інших, які знаходяться не далі 500 метрів. Тож я ще раз закликаю містян попіклуватися про свою безпеку заздалегідь — подзвонити до житлово-експлуатаційного підприємства чи до районних у місті рад та дізнатись адресу найближчого підвалу, який може за потреби прихистити від обстрілів», — додав Сергій Гайдук.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Ріки наших кордонів

Комоні ржуть за Сулою - писав автор Слова о Полку Ігоревім про простір війни і волі, наш степ. Колись Русь-Україна закінчувалась на цій несамовито красивій річці, на правім крутім її березі, перед ди...
Марія СОЛОМОНОВА

А далі що..?

Ну добре, давайте пограємося у «припущення»)(Бо деякі коментарії настільки безглузді і навіть ворожі до України, що викликають не тільки скептичну посмішку, але і відверте обурення більшос...