App Store Google Play

Ратифікація Римського статуту не несе загрози українським військовим

01.02.2015 14:37
Ратифікація Римського статуту не несе загрози українським військовим

Нардеп від фракції БПП, ініціатор збору підписів щодо внесення змін до Конституції для ратифікації Римського статуту Віталій Купрій вважає безпідставною розповсюджену у ЗМІ інформацію відносно того, що ратифікація цього документу, згідно з позицією РНБО, може мати негативні наслідки для українських військових – учасників АТО.

 

Про це нардеп написав на своїй сторінці у «Фейсбуці». 

 

«РНБО начебто заявила, що не рекомендує депутатам голосувати за ратифікацію Римського статуту. Пояснюється це тим, що Росія збирає докази «злочинів київської хунти» і може так статися, ми повторимо помилку Грузії та Хорватії (мова йде про начебто загрозу засудження українських командирів за участь в АТО). Вважаю позицію РНБО безпідставною, оскільки відповідно до Звіту щодо попередніх проваджень Міжнародного кримінального суду за 2014 рік наразі і досі триває збір інформації відносно подій у Грузії 2008 року. Жодних обвинувачень відносно грузинських військових генералів не висунуто, справа до провадження Суду не передана», - підкреслює депутат.

 

Зі слів Купрія, справи щодо хорватських генералів взагалі розглядає не Міжнародний кримінальний суд, а спеціально створений Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії. На відміну від Міжнародного кримінального суду, який розглядає справи лише у випадку бездіяльності або неспроможності країни розслідувати злочини, Трибунал має пріоритет над національною судовою системою, і посилатися на це, як на аргумент проти ратифікації Римського статуту, на думку депутата, є абсолютно неприпустимим.

 

Купрій також стверджує, що Міжнародний кримінальний суд може розслідувати тільки ті факти масової загибелі людей, які вчинені військовими з умислом. Тобто, якщо при обстрілі вогневих позицій терористів випадково загинуть цивільні, це може бути тільки підставою для розслідування українськими правоохоронцями.

 

Депутат розповів, що підняв це питання під час засідання фракції Блоку Петра Порошенка, але воно так і не було винесено на її розгляд у минулий вівторок. На засіданні фракції її голова Юрій Луценко також заявив, що і Президент, і РНБО проти ратифікації цього документа.

 

Купрій нагадує, що Рада міністрів закордонних справ ЄС на позачерговому засіданні 29 січня наголосила на важливості ратифікації Україною Римського статуту відповідно до взятих нею зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію з ЄС.

 

Раніше Віталій Купрій неодноразово заявляв, що керівництво держави гальмує процес ратифікації Римського статуту.

 

Нагадаємо, 29 січня українські ЗМІ розповсюдили інформацію про те, що РНБО давала неофіційну рекомендацію депутатам не голосувати за ратифікацію Римського статуту. У свою чергу радник секретаря РНБО Микола Якубович спростував це повідомлення, заявивши, що РНБО не може давати подібних рекомендацій.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...