App Store Google Play

Компенсації постраждалим 26 січня не буде через … описку

19.01.2015 14:15
Компенсації постраждалим 26 січня не буде через … описку

Апеляційний суд Дніпропетровської області зняв з розгляду скаргу прокуратури та держказначейства щодо сплати постраждалому Владиславу Шевченко компенсації моральної шкоди через незаконні дії правоохоронців.

 

Як з’ясувалося, Бабушкінський районний суд, що розглядав справу і призначив компенсацію, … описався. В сенсі, допустив технічну помилку і призначив стягнути 50 тис. гривень не з держбюджету, як мало би бути, а з держказначейства.

 

Помилку виправлятимуть місяць, після чого скарга буде повернута до апеляційного суду для розгляду.

 

«Є підозра, що і інші дев`ять «майданівських» справ оформлені приблизно так само, тож, як кажуть, далі буде», - прокоментував події в апеляційному суді адвокат Віталій Погосян з правозахисної групи «Січ».

 

Нагадаємо, 26 січня 2014 року близько 5 тисяч дніпрян зібралися на віче й прийшли до стін Дніпропетровської ОДА, аби отримати відповідь, чому чиновники підтримати «диктаторські закони» 16 січня. У відповідь за наказом керівництва ОДА та обласної ради на мітингувальників натравили озброєних ті тушок, поливали водою при температурі -25, заарештували та засудили до 60 днів арешту понад 20 осіб, більшість яких – випадкові перехожі. Близько 100 осіб, в тому числі 5 журналістів, отримали тілесні ушкодження різної важкості.

 

На підставі Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду», адвокати Правозахисної групи «Січ»  звернулися з відповідними позовами до суду з вимогами про стягнення моральної шкоди у розмірі 100 000 грн. по кожному із незаконно затриманих. Всього було подано 11 позовів.

 

Однак, розгляд вказаних справ затягнувся. Представник Державної казначейської служби України, з якої, згідно із діючим законодавством у разі визнання позову списуються у безспірному порядку моральна шкода, не з’являвся в судові засідання, посилаючись на відсутність довіреності на регіонального представника з Києва.

 

Коли все ж таки після неодноразових судових викликів, які робилися за рахунок позивачів, представник з’явився, розгляд справ почався більш жваво.

 

Найбільш цікавою була позиція представника прокуратури та Дніпропетровського міського управління ‪МВС (відповідачі), які повністю заперечували задоволенню позовних заяв, обґрунтовуючи це тим, що слідчі та прокурори лише виконували свою роботу в рамках діючого КПК. Щодо незаконності їх дій під час затримання та обрання запобіжного заходу, вони посилалися на те, що в жодному процесуальному документі про це не вказано.

 

Витім, попри шалений спротив, всіх 11 особах було ухвалено позитивні рішення: по 10 особах визнано моральну шкоду в розмірі 50 000 грн., і ще по одній – 40 000 грн.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Якщо Україна усьому світу щодня доводить про те, що росія агресор, росія окупувала Крим, а на Сході України війна з росією! То як можна відправити на Євробачння тих, хто їздить на гастролі розважати р...
Сьогодні в усьому світі відзначають День рідної мови. В Україні це питання є особливо актуальним, адже сотні років на наших землях викорінювали все українське.Кажуть, що до початку «братніх&raqu...
Перша стадія «Заперечення».Людина, яка все життя прожила в парадигмі радянської «Дніпропетровщини» природно відмовляється сприймати будь-які зміни в назві області. На цій стаді...
Хочу дати кілька ненав'язливих порад водіям, які десь щось почули про дію знаку "зелена стрілка" (мал.1) на регульованих перехрестях, але до кінця в темі не розібралися.Перед тим як під'їхати до автів...