App Store Google Play

Новинський зробив собі новорічний подарунок і підставив полк Берези

02.01.2015 14:12
Новинський зробив собі новорічний подарунок і підставив полк Берези

Керівництво торгової мережі "Амстор" повідомляє про рейдерске захоплення в новорічну ніч. У даному захопленні вони напряму звинувачують одіозного олігарха Вадима Новинського.

Нижче наводимо текст офіційної заяви прес-служби компанії:

31.12.2014р. при силовій підтримці збройних формувань (імовірно батальйон «Дніпро - 1») представниками «Смарт-Холдингу», який підконтрольний Вадиму Новинському, було здійснене рейдерське захоплення Торгової мережі «Амстор». Нападу піддалися шість супермаркетів у Запоріжжі, три в Маріуполі, а також три супермаркети в Києві.

Приблизно з 15 години дня до супермаркетів «Амстор» почали заходити озброєні люди і силовим способом захоплювати офісні приміщення, інкасаторські, бухгалтерію.

Співробітники і покупці торгового залу стверджують, що озброєні люди мали форму бійців батальйону «Дніпро-1». Залишається незрозумілим, чому, замість того, щоб відновлювати мир на Донбасі, цей підрозділ бере участь у захопленні мирного підприємства.

«Прибульці» пред'являли документи з підписами і печатками, що вони представники керівництва компанії, яке змінилося напередодні, і прийшли для проведення інвентаризації. Також «нові власники» претендують на денну виручку супермаркетів. Співробітники компанії не були повідомлені ні про яку зміну керівництва та інвентаризації, в магазинах йшла звичайна передсвяткова торгівля. Керуючі магазинів, завідуючі відділами - працювали на своїх робочих місцях. Через ці неправомірні дії була повністю заблокована робота супермаркетів.

За день до цього, 30.12.2014р. у Державному реєстрі підприємств України за підробленими документами були змінені адреса, засновники і директор ТОВ «Амстор». Зміни торкнулися і інших підприємств групи «Амстор».

Відтепер, згідно з даними реєстру, підприємства групи «Амстор» зареєстровані в м.Дніпропетровську за раніше нікому невідомою адресою.

Зокрема, у ТОВ «Амстор Трейд», яке здійснювало торговельну діяльність у супермаркетах Амстор, змінився засновник на компанію, зареєстровану на Бейліз, а новим «директором» є якийсь Юдін Ю.П.

Очевидно, на підставі підроблених документів було змінено склад засновників та директор «Амстор». Таким чином, було здійснене рейдерське захоплення мережі Амстор.

Таким чином, у наявності класична рейдерська схема - зміна адреси, засновників, керівника та силове захоплення активів.

В даний момент правоохоронні органи проводять оперативні заходи щодо збору доказів протиправної діяльності представників «Смарт-Холдингу».

Один з акціонерів ТОВ «Амстор» - корпорація «Смарт Холдинг», що належить олігархові Вадиму Новинському, цілком ймовірно, вирішила скористатися нестабільною ситуацією в країні, щоб стати єдиним власником торговельної мережі. Нагадаємо, Вадим Новинський-депутат -регіонал, друг Януковича, в недавньому часі за незрозумілі заслуги отримав українське громадянство.

Зараз він є акціонером ТОВ «Амстор», але при цьому захопити намагається компанію «Амстор-Трейд», до якої він не має ніякого відношення. Вся ця схема провертається в тому числі і для того, щоб піти від сплати банківських кредитів, які зараз є на ТОВ «Амстор»

Спроби рейдерського захоплення почалися неявно, пару тижнів тому, з повідомлень у ряді ЗМІ про нібито порушення «Амстор» приписів РНБО про заборону безготівкових операцій в зоні проведення АТО. При цьому в самому РНБО підтверджень про претензії до роботи «Амстор» не дають, тоді як представники мережі наполягають, що рітейлер працює в рамках українського законодавства і дотримується припису про припинення безготівкових операцій.

Все, що відбувається вкладається в уже відпрацьований одного разу сценарій. Сьогоднішня пригода нагадує ситуацію 2009 року. Тоді «Амстор» різко стали підозрювати в контрабанді «китайських колясок». І також все починалося з просування негативу інтернет-ресурсах. Далі працівники мережі згадують ранок 23 вересня 2009 року, коли в офісні приміщення увійшли співробітники МВС України Донецької області та за підтримки УБОЗу, почали проводити обшуки на робочих місцях. Тоді була блокована робота 14 торгових центрів «Амстор». Більшість співробітників були відсторонені від роботи і заблоковані в одному з кабінетів, деяких змушували лежати на підлозі вниз обличчям. Крім цього, рано вранці обшуки були проведені за місцем проживання десяти ТОП-менеджерів, а їх самих під конвоєм привезли в будівлю УБОЗу Донецької області, де після тривалих допитів було обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд. Як говорить на той момент генеральний директор Глушко Д.Ф .: «Близько 7 ранку додому приїхали правоохоронці і почали обшук. Нікого не бентежив той факт, що вдома перебували маленькі діти. Мене відразу ж відвезли і в будівлі УБОЗу намагалися «вибивати» неправдиві і потрібні їм свідчення погрожуючи в'язницею. Робочі документи і комп'ютер вилучено. Моя робота і робота співробітників компанії була паралізована». Керуюча одного з Торгових Центрів «Амстор» Іванова Олена згадує: «Мене затримали на дві доби у камері попереднього ув'язнення, не даючи можливості повідомити родині про своє місцезнаходження».

Було порушено Кримінальну справу № 67-2207 від 09 жовтня 2009р.

Однак після того, як «Смарт-Холдинг» став одним з акціонерів, то в лічені дні кримінальне переслідування припинилося, правоохоронці перестали вживати заходи тиску на підприємство і топ-менеджерів, а справа була закрита за відсутністю складу злочину.

І зараз, створюється враження, що «Смарт-Холдинг» збирається таким же шляхом захопити управління повністю і позбавити можливості інших акціонерів брати участь у діяльності компанії. Судячи з історії публікацій в Інтернеті, за «Смарт-Холдингом» вже закріпилася репутація «рейдера», тому що подібним чином було захоплено кілька інших промислових підприємств.

Таким чином, не дивлячись на те, що держава стала на шлях до досягнення європейський стандартів - по суті нічого не змінюється, старі рейдерські схеми захоплення продовжують активно використовуватися.

Складно сказати, чи зможе «Амстор» встояти під таким натиском цього разу в таких складних економічних і політичних умовах і чи не залишиться тисячі його співробітників без роботи.

Зараз в Інтернеті активно поширюється інформація про те, що в «Амсторі» були перевірки, які показали порушення закону в роботі мережі. Таких перевірок ніколи не було, немає підтверджуючих це документів. Якщо є якісь сумніви чи розбіжності, то це необхідно вирішувати правовими методами в судах, а не силовим захопленням на очах мирних покупців.

У заявах «Смарт-Холдингу», які були розміщені в ЗМІ, йдеться про те, що «міноритарний акціонер компанії Володимир Вагоровський здійснював незаконні дії. При цьому Смарт-Холдинг згадується як «головний акціонер».

Стверджуємо, що Володимир Вагоровський ніколи не був учасником ТОВ «Амстор», а також ТОВ «Амстор Трейд», як і компанія «Смарт-Холдинг».

Також, всупереч твердженням представників «Смарт-Холдингу» у ЗМІ - у ТОВ «Амстор» не проводилися аудит та інвентаризація.

Таким чином, поширені в ЗМІ заяви Смарт-Холдингу є відвертою брехнею з метою прикриття рейдерського захоплення супермаркетів Амстор.

Ймовірно, каталізатором вищеописаних подій послужив позов колишніх засновників ТОВ «Амстор» до Кіпрської компанії KLIORIL CONSULTING LTD, яку контролює Вадим Новинський. Суть спору полягає в тому, що Новинський, у властивій собі манері, хотів отримати ТОВ «Амстор» безкоштовно і тому не став платити за куплені корпоративні права. У свою чергу, колишні власники, будучи обдуреними, мають намір відновити своє корпоративну участь.

Невиконання зобов'язань - це візитна картка екс-регіонала Новінського. Яскравим прикладом тому є Банк «Форум» - обдурені вкладники досі чекають, коли Новинський виконає дане ним «чесне» слово і поверне депозити.

Розуміючи, що афера підійшла до кінця і правосуддя відбудеться, «великий комбінатор» вирішив піти ва-банк і захопити ТОВ «Амстор» силовим методом.

З упевненістю можна констатувати той факт, що пан Новинський повернувся до звичних для нього способам заробляти, які були популярні в 90-е, а також відроджені під час правління Сім'ї, до якої також був близький Новинський.

Колектив і легітимне керівництво торгової мережі «Амстор» висловлює надію на те, що правоохоронні органи в найкоротші терміни дадуть належну оцінку діям представників «Смарт-Холдингу» і особи, причетні до збройного рейдерського захоплення супермаркетів «Амстор», понесуть відповідальність.

В свою чергу прес-секретар Полку териоріальної оборони "Дніпро-1" Васіліса Трофимович на запит Дніпрограда офіційно повідомила, що жоден боєць чи підрозділ полку в подіях навколо мережі магазинів "Амстор" участі не приймав. На бумку речниці полку, поява людей у формі з шевронами організації є провокацією проти добровольчого підрозділу та, не виключено, проти його створювача та колишнього командира, нині народного депутата Юрія Берези.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...