App Store Google Play

Депутати «не розібралися» і віддали сину чиновника кілька гектарів

24.10.2014 10:01
Депутати «не розібралися» і віддали сину чиновника кілька гектарів
Дніпропетровська екологічна прокуратура оскаржує приватизацію землі на березі Кременчуцького водосховища річки Дніпро. Про це свідчить рішення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 3 вересня.

Суд задовольнив касаційну скаргу Дніпропетровської прокуратури і скасував рішення Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 10 грудня 2013 року та ухвалу апеляційного суду Черкаської області від 26 лютого 2014. Справу направили на новий розгляд у суд першої інстанції.

Прокуратура вимагає визнання недійсними держактів на право власності земельні ділянки з запасу Дмитрівської сільської ради Золотоніського району Черкаської області.

Проект землеустрою щодо зазначених ділянок затвердили у жовтні 2008 року – усього для 11,62 га. З них 4,94 га належать до водного фонду Кременчуцького водосховища і передача їх у власність заборонена. Станом на жовтень 2008 року вартість цих земель водного фонду становила близько 1 млн грн.

При землевідведенні у документах записали, що ділянки межують з каналом, захисна смуга якого складає 10 метрів. Тоді, як, за версією прокуратури, йдеться про водосховище Дніпра, де захисна смуга займає 100 метрів.

Власниками зазначених ділянок стали працівники ДП «Черкаський науково – дослідний та проектний інститут землеустрою», що розробляло проекти під цю землю, а також ТОВ «Геоприват», засновником якого був Дмитро Кілочко син тодішнього начальника держінституту.

Відомо, що деякі новоспечені власники перепродали свою землю (ділянки А,В,С – див. карту) синові тодішнього директора ДП «Черкаський науково – дослідний та проектний інститут землеустрою».

карта водосховище

На суді представник інституту землеустрою звернув всю вину на облводгосп, котрий неправильно встановив статус водного об’єкта. У свою чергу Валентин Кілочко, директор інституту землеустрою, заявив, що він нічого не лобіював, а тільки підписав титульну сторінку та експлікацію земель, що відводяться.

Проти заступника начальника Черкаського облводгоспу (2001-2011 рр.), який погодив надання землі, порушили кримінальну справу за зловживання службовим становищем та службову недбалість. До справи було включено не тільки матеріали по приватизації землі, а й деякі зловживання на держзакупівлях. Вирок виніс Соснівський районний суд м. Черкаси 13 березня цього року. Екс-замначальника облводгоспу засудили до 4 позбавлення волі, що замінили випробувальним терміном на 2 роки. Але, зрештою, взагалі звільнили від покарання у зв’язку із закінченням строків давності.

У 2010 році начальник Управління внутрішнього контролю Держкомзему розповідав, що згадана фірма «Геоприват» Дмитра Кілочка за 2 роки оформила майже 4 тис земельних ділянок. Приватна компанія знаходилась в тому самому приміщенні, що і державний інститут землеустрою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...