App Store Google Play

Боголомець: моя мета – змінити систему в державі

22.10.2014 17:27
Боголомець: моя мета – змінити систему в державі

Коли країна в небезпеці, коли йде війна, наявні ознаки політичної та економічної кризи, не час вимірятися рейтингами та йти окремими колонами в парламент. Так Ольга Богомолець пояснила 22 жовтня журналістам в Дніпропетровську своє входження до команди Президента Петра Порошенка, з яким ще не так давно змагалася на першу посаду в державі.

 

«Всі люди, яким ця країна болить, зараз мають об’єднатися і якомога швидше почати діяти на користь держави. Маючи певний рейтинг, я могла б сьогодні йти на чолі окремої політсили. Але вважаю, що це не на часі. Є більш актуальні задачі: антикризовий менеджмент в медичній та гуманітарній сферах, забезпечення поранених, реформа як цивільної так і військової систем охорони здоров’я, розв’язання проблем протезування, створення єдиного реєстру ДНК для ідентифікації поранених та загиблих, реабілітація та допомога родинам, що втратили рідних за час війни. Всіма цими актуальними задачами я займаюся вже зараз, для цього мені не потрібна партія чи фракція», - повідомила журналістам політик.

 

Ольга Богомолець розповіла про найближчі перспективні плани з реформування медицини, яка є невід’ємною частиною соціально-гуманітарного блоку реформ.

 

«Насамперед слід надати офіційний статус воякам добровольчих батальйонів з приєднанням усіх цих підрозділів до Міністерства оборони чи МВС. Це дозволить соціально забезпечити лікування, реабілітацію та інші соціальні виплати в разі поранення чи інвалідності. Також мають бути впровадженні медико-волонтерські навчання населення на випадок терористичної загрози, яка на сьогодні стає дуже реальною. На сьогодні, як показує практика, діяти у випадку подібних НП в місті вміють хіба працівники МВС та ДСНС. Проблему безробіття і водночас забезпечення соціальних стандартів європейського рівня можуть забезпечити соціальні підприємства – неприбуткові організації, де за державні чи грантові гроші отримають роботу сьогоднішні волонтери, безробітні, переселенці та інші люди, які бажають заробляти, допомагаючи іншим. Ці підприємства мають надавати послуги хоспісів, госпіталів, інтернатів та інших соціальних організацій, де одні громадяни допомагають іншим», - розповіла своє бачення європеїзації суспільства та боротьби з безробіттям колишня керівник медичної служби Майдану.

 

Не обійшла увагою Ольга Богомолець і питання медичної реформи. Щоправда, до її завершення, за словами політика ще не скоро, адже перед медичною мають бути проведені адміністративно-територіальна, судова та податкова реформи.

 

«Модель майбутньої медицини доволі проста: первинна допомога надається громадянину з його соціальних внесків, які утримуються на рахунках територіальної громади. Вся медицина первинного рівня – виключно на районному і міському фінансуванні. При цьому держава регулює мінімальний обов’язковий перелік послуг, ліків та процедур, які така медицина має забезпечувати. При цьому заможніші громади можуть надавати інші безкоштовні послуги, вирішуючи подібні питання на рівні референдуму чи виборної місцевої влади. Державне фінансування надається закладам третього рівня – спеціалізованим клінікам типу Онкоцентру, Охматдиту та подібним, яких є не в кожній області. Але ж і не кожен громадянин звертається до подібних закладів», - пояснила третій номер виборчого списку Блока Петра Порошенка.

При цьому сама Ольга Богомолець наголосила, що головне – забезпечити довіру до страхувальника та прозорість цін на ліки, послуги та рух коштів хворого.

 

«Головне – щоб кошти рухалися за людиною, а не перепадали на міські чи районні лікарні «за койкомєсто». Людина має право вибору тої чи іншої, державної, комунальної чи приватної лікарні. Також довільним може бути і страхувальник – це може бути не лише відділ соцзабезпечення органу самоуправління, а й приватна організація. Найголовніше – аби була відповідна податкова база і не було корупції, особливо у судовій сфері», - пояснила свою позицію Богомолець.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...