App Store Google Play

Попри зусилля Турчинова і Жванії Рада не дозволила голосувати бійцям АТО

20.10.2014 14:24
Попри зусилля Турчинова і Жванії Рада не дозволила голосувати бійцям АТО

Верховна Рада не внесла зміни до виборчих законів, які б дозволили учасникам антитерористичної операції проголосувати на парламентських виборах 26 жовтня.

Депутати навіть не внесли у порядок денний відповідний законопроект Леоніда Ємця №5157-1, хоча парламент повертався до цього питання декілька разів.

Верховна Рада також після низки спроб так і не включила в порядок денний законопроект №5157 – попри те, що його автор Давид Жванія наголошував, що це документ повністю узгоджений із ЦВК, пройшов комітет і, серед іншого, дозволяє зекономити кошти.

Депутатів не влаштовує нібито норма щодо погашення бюлетенів.

Пояснюючи небажання розглядати обидва законопроекти, представники фракції "Батьківщина" заявляли, що хочуть уникнути фальсифікацій.

Аргумент спікера Олександра Турчинова, що законопроекти потрібно внести в порядок денний – і тоді зробити правки, а також погрози оприлюднити прізвища тих депутатів, які не голосують за дозвіл бійцям АТО голосувати в зоні антитерористичної операції, не подіяли.

Лідер фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв заявив: "За будь-який законопроект, який передбачає припинення погашення бюлетенів, - те, що стосується непідрахунку голосів по кожній окремій скриньці, - ми голосувати не будемо… Ми це вже проходили при режимі Януковича – і тому будь-які можливості фальсифікації закону про вибори ми не підтримаємо".

Жванія на це відповів: "Ніяких фальсифікацій (проектом №5157) не планується на території в Луганській і Донецькій областях. Це вимоги Центральної виборчої комісії – бо там забезпечити вибори дуже важко".

Представник президента Руслан Князевич наголосив, що йдеться про ті бюлетені, які неможливо доставити в певні одномандатні виборчі округи, і щоб вони "не гуляли", не погашені, потрібно внести правки в законопроект. Але, на його думку, "хтось не хоче, щоб у цьому законопроекті було внормовано всі ці процедури – і (хоче, щоб) на всяк випадок лишались лазєйки для того, щоб можна було впливати на результати виборів".

Верховна Рада також не внесла в порядок денний ініціативу щодо заборони показу на серіалів та фільмів, які возвеличують російських силовиків.

Після провальних голосувань спікер парламенту закрив останнє засідання.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...