App Store Google Play

Дніпропетровську показали Надію

17.10.2014 10:29
Дніпропетровську показали Надію
В Україні презентували документальну стрічку про АТО «Наша Надія». Дніпропетровськ став шостим містом у презентаційному турі стрічки про видатну льотчицю. Документальний фільм групи «Вавилон' 13» вже побачили в Ужгороді, Львові, Вінниці, Тернополі, Харкові та Луцьку.

«Наша Надія» - це 45 хвилин документальної хроніки про останні півроку життя України. Проте історія Надії Савченко не є головною у стрічці. Глядачам показали історії бійців батальйонів «Айдар» та «ОУН». Історія починається з відео, знятих режисером Дмитром Стародубовим у Криму. Зокрема це унікальні кадри захоплення військової частини у Балаклаві. Далі йдеться про події, що відбувалися у Слов'янську в травні та безпосередньо кадри із передової на Донбасі.

«Фільм цікавий тим, що глядачі можуть побачити події без жодної трактовки журналістів та кінематографістів. Тут мінімум коментарів. Окрім того, немає жодного висновку, який би розтлумачив побачене на екрані. Ми бачимо той бік і наш бік. А висновки глядач робить зі своїх емоцій», - зазначає режисер Володимир Тихий. За його словами, фільм є надзвичайно актуальним саме зараз - в період вирішення майбутнього не лише Донбасу, але й України в цілому.

Над фільмом працювали декілька знімальних груп, зокрема шість операторів. Сюди увійшло інтерв'ю Надії Савченко, зняте за два тижні до її полону у червні, відео її допиту, яке відразу після своєї появи у всесвітній мережі набуло широкої популярності. Сама Надія фільму не бачила. За словами Володимира Тихого, її мама та сестра подякували творцям за те, що вони показали не лише історію Надії, але і нинішню ситуацію на війні.

«Фільм ми презентуємо безкоштовно. Ми не знаємо скільки коштів він збере. Але усі бажаючі можуть долучитися до збору добровільних внесків для дітей батальйону «Айдар», які залишилися саме без батька», - розповідає продюсер фільму Анна Паленчук. За її словами, стрічка є надзвичайно важливою для розуміння того, що війна - це постійні дії. Там, де сьогодні мир, завтра його може не стати. «Лише зі зміною власного світогляду люди зможуть змінити нинішню ситуацію», - додає Анна.

По закінченні фільму дніпропетровці ділилися враженнями від побаченого. «Після перегляду фільму ти вже точно знаєш, ким ти виходиш із залу: українцем або ні. Дякую за цю стрічку», - говорить житель Дніпропетровська Олег.

«Війна - це страшно. Я вважаю, що жодна людина не має права позбавляти іншу людину життя. Ми всі хочемо миру. Тим паче після перегляду таких фільмів», - розповідає дніпропетровець Василь.

Володимир Тихий після перегляду зазначив, що публіка Дніпропетровська значно відрізняється від людей на Заході України. «Ці люди вже більше підготовані до фільму. Для них це не така далека реальність, як для ужгородців або львів'ян. Тут вони постійно ховають загиблих бійців, постійно бачать поранених солдатів, яких направляють у найближчі лікарні. Війна дуже близько», - розповідає режисер.

Найближчим часом фільм покажуть у Чернівцях, Рівному, Івано-Франківську, Одесі, Херсоні. Фінальна прем'єра відбудеться у Києві 21 жовтня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...