App Store Google Play

ЗНО складатимуть по-новому

15.10.2014 11:02
ЗНО складатимуть по-новому

У 2014-2015 навчальному році відбудуться зміни у державній підсумковій атестації для одинадцятикласників. Відтепер її поєднають із ЗНО. Таке злиття означає, що вже у 2015 році тести ДПА та ЗНО будуть однакові для всіх.

Нагадаємо, раніше завдання для підсумкової атестації розроблялися окремо в кожній області. У 2015 році тести державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання стануть єдиними. Інші предмети атестації, зокрема, математику чи історію України та третій предмет за вибором, школярі складатимуть за індивідуальними для кожної школи завданнями.

Очікується, що ДПА з української мови та літератури пройде у квітні, ще до початку основної сесії ЗНО. У майбутньому планується поєднати й інші предмети.

Освітяни вважають ідею такого злиття вдалою, адже ДПА дещо втрачає свій сенс у той час, коли ЗНО є таким вагомим. Тому це злиття є прогресивним кроком в освіті. 

Цьогоріч українську мову та літературу обрали невипадково. Цей предмет є обов'язковим і без нього не вивчається жодна профільна дисципліна. Разом з тим, намагання провести повномасштабну спробу об'єднати іспити і з інших предметів гальмують події на Сході України.
Крім того, у ході основної сесії ЗНО-2015 її учасники замість балів отримають показники «склав» чи «не склав». На яку кількість запитань треба відповісти вступникові, щоб скласти незалежне оцінювання, - визначатимуть експерти.

"Поріг «склав» і «не склав» - це умовно ті самі 124 бали, які були у попередні роки. Можна сказати, що від 100 до 123 був бар'єр «не склав». Цього року «склав» чи «не склав» абітурієнт тести буде вирішувати експертна комісія, і надалі бали від 100 до 200 будуть значущими для подачі до вищих навчальних закладів. Тобто шкала ЗНО стає більш ширшою, а результати будуть розподілятися точніше», - розповіла директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Марина Горбенко-Хвостунова.

Нагадаємо також, що на Дніпропетровщині триває перша в історії ЗНО он-лайн апробація нових тестових завдань від Українського центру оцінювання якості освіти. У ній взяли участь учні загальноосвітніх шкіл і профільних навчальних закладів шести міст і районів Дніпропетровщини. За словами директора Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Марини Горбенко-Хвостунової, зараз школярі випробовують завдання у електронному он-лайн форматі, але тестові зошити під час основної сесії ЗНО будуть у паперовому вигляді.

Попередні тестування триватимуть з 13 по 17 жовтня. У програмі сім предметів. Наразі вже пройшли апробацію завдання з математики, української мови та літератури. Попереду у школярів ще хімія, географія, фізика, французька та російська.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...