App Store Google Play

Фестиваль героїчної пісні "Січеславська покрова" на Фестивальному

12.10.2014 13:04
Фестиваль героїчної пісні "Січеславська покрова" на Фестивальному

Останні теплі дні осені дніпряни проводжали 11 жовтня на Фестивальному причалі за мотивами Фестивалю героїчної пісні "Січеславська Покрова".

14 жовтня наші пращури святкували не просто чергове християнське релігійне свято Покрови Пресвятої Богородиці чи давньослов'янський рубіж між теплою і холодною порами року. Це був визначний козацький день, коли відбувалась велика Генеральна січова Рада, на котрій вирішувались стратегічні питання життя козаків. День найбільшого єднання і прояву соборності вирішили святкувати і в Дніпропетровську - столиці усіх козацьких Січей, які перебували на території області. Засновник фестивалю - відомий днірпопетровський громадський діяч та політик Андрій Денисенко.

Воїнами світла фестивалю стали бандурист Святослав Силенко, бард Сергій Бойко, виконавець Назарук Євген, гурти "Натоліч", "Вертеп", "Гайдамаки", "ТНМК".

Бандурист Святослав Силенко дивував красивою грою, співом, що прославляє силу та красу України, давніх героїв, як-то повстанські пісні «Богатирі на заставі», «Як хлопці в бій вступали». Творчість - це і є життя для Святослава, адже лише проявами такого і живе: грає в групі та сольно, як музикант та як виконавець, пише пісні, займається фехтуванням - до речі, дуже романтичним заняттям, за його словами.

"Козацький репертуар, який я виконую, - розповідяє Святослав, - оспівує героїчну, але при тому багатостраждальну долю українців. Шкода, що саме завдячуючи останнім подіям в Україні наша творчість стає популярнішою, адже на власній шкурі вже починаємо розуміти ці пісні. Краще б козацька пісня завжди була лише історичною піснею. Бува намагаюсь написати ліричну пісню, проте вже зсередини виходить щось соціально-трагічне.

Сьогоднішній виступ для мене - приємне знайомство з Дніпропетровськом. Я взагалі наразі відкриваю для себе Схід України, порівнюючи, наприклад, з Центральною Україною, де маю більшість виступів. І Схід для мене сьогодні запам'ятається сонячним від посмішок людей, котрі так лагідно сліплять очі.»

Керівник ансамблю «Времена года» Сергій Бойко виконував проникливих бардівських злободенних пісень. Подібні фестивалі для Сергія - то хобі, в житті він - активіст, медик, фінансист, дачник, і, нарешті, музикант та артист.

Щодо змін у власній творчості за останній рік Сергій прокоментував наступне: «Впродовж всього творчого шляху вороги нашої державності залишаються сталими і моя творчість, наприклад, 2004-2009 років залишається актуальною і до сьогодні. Щоправда в творчому доробку побільшало новою піснею «Окупанти», яка зрозуміло кому присвячується».

Драйву додали і гурт «Натоліч», особливо виконавши пісні «Буду йти» та «Обман». Хлопці привідкрили завісу творчості гурту: 22 листопада відбудеться прем'єра нового альбому «Прометей», в якому є місце пісні «Віндетта», буквально пронизаній сьогоднішніми подіями.

«Не люблю і не хочу, щоб нас, українців, ділили, тим паче за ознакою мови. Як тільки нас розділять, так одразу і заволодіють нами. Я люблю Україну! І буремний рік для нас з вами не міг не вплинути як на повсякдене, так і на творче життя», - зазначає в короткій розмові фронтмен гурту Костянтин.

Молодий артист Євген Назарук на великій сцені має перші виступи, проте проникливі пісні наштовхують на роздуми про життя, батьківство, невпинну боротьбу за свободу. Акустичне виконання пісень «Боротьба», «Боже, дай любові», «Янголи знають про нас» та інші надихають слідкувати за творчістю артиста.

Євген - активний учасник дніпропетровського майданівського руху, січневих подій під ОГА, - зі сцени розповів про велику кількість творчих благодійних заходів, які проводяться в Дніпропетровську, і про те, що серед присутніх є поранені воїни. Натовп зірвався в оплесках вдячності.

Сюрпризом стало сумісне виконання його пісні «Мандруючи Україною» разом з гуртом «Вертеп».

Яскраві вертеповці на чолі з Тимофієм Хом'яком, котрий приклав зусиль для організації дійства, радували виконанням своїх «Чучупака», «Група крові», «Дай Боже», народних українських пісень.

«Ми не просто пишаємось своїми дідами-прадідами, ми вже пишаємось своїми братами, батьками і вже навіть синами. Ми з вами герої цього часу і від нас залежить, яким буде майбутнє. Живемо по совісті, по серцю», - озвучив Тимофій, при цьому нагадав про бажання переіменування Дніпропетровська на народне «Дніпро» або історичне «Січеслав».

Жарти зі сцени лунали повсякчас, однією з найпопулярніших перлин вечора було таке:
«Людина, що знає 2 мови - це двомовна людина,
Людина, що знає 3 мови - це тримовна людина,
Людина, що знає лише одну мову - це москаль»

Склалось відчуття, що гурт "Гайдамаки» став найочікуванішим і найжаданішим публікою. Кожна пісня була підспівана та "витанцювана" вдячною публікою. Артистів чимдуж кликали "На біс" і ті виконали ще кілька пісень.

Виступ на Дніпропетровському фестивалі герїчної пісні Ярема радо прокоментував:

«Ми не були в Дніпропетровську з часів Майдану. І наш візит сьогодні - це шана і вдячність за Ваш вибір. Адже Дніпро міг би бути також проблемним регіоном зараз. Щодо тематики фестивалю, то я би залюбки святкував свято Покрови як національне. Та й взагалі, сьогоднішні події не змогли не відобразитись на нашій творчості. Тож в майбутньому альбомі майже всі пісні на військову тематику. Щоправда, є трохи і про любов. Бо і воїну також хочеться кохання".

Засновник фестивалю Андрій Денисенко подякував усім артистам, що зголосились виступити і радушно підтримують ідею відтворення свято Покрови 14 жовтня як національне свято. Проводжаючи гурт "Гайдамаки" зі сцени Андрій наголосив ось на чому:

«Колядка «Сумний святий вечір» - це та народна колядка, за спів якої за часи Сталіна давали по 10 років тюрми. Особливо приємно, що ця пісня закінчується козацьким маршем, який лунав, коли Богдан Хмельницький входив до Києва. І я переконаний, що під цим козацьким маршем українські військові звільнять Донбас.

Так, ми всі хочемо миру, але розуміємо, що він ймовірний тільки внаслідок перемоги. І незважаючи на те, що в тилах, у нас за спиною, підняли голови недобиті і недолюстровані вілкули-регіонали та інші чинуші, котрі продовжують красти гроші та наживатися на крові наших хлопців, все одно, Дніпро - неперможний!»

Після чого пролунав гімн України в оранжировці гурту "Вертеп.

Український гурт "ТНМК" (як вони постійно себе називали) були останніми воїнами світла фестивалю героїчної пісні. З давно любими "Я забув", "Гранули", "Мушу йти" і новими трагічними "Герої не вмирають" емоційно завершили фестиваль.

Люд запалювали піснями та жартами Танки не раз, нагадуючи про те, що "Нас має бути 52 мільйони" та "Давайте згадаємо те, чого вже ніколи не буде: долар по 8 гривень", проте зі  ЗМІ Танки не були красномовні.

Атмосфера фестивалю видалась тепла та привітна. Городяни радо приймали і підтримували артистів, підспівуючи і підтанцьовуючи. Більше того, утворилась імпровізована друга сцена, де виступи мали юні козаки, молоді патріотки, захисники та енергійні жінки.

Хай живе героїчна пісня! Слава Дніпру! Слава Україні!

ФОТОРЕПОРТАЖ про подію

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...