App Store Google Play

ЦВК ігнорує діяльність окружних виборчих комісій?

06.10.2014 13:55
ЦВК ігнорує діяльність окружних виборчих комісій?

На сайті ЦВК рішення окружних комісій оприлюднюються з великим запізненням або не оприлюднюються взагалі, повідомляють спостерігачі громадянської мережі ОПОРА.

По більшості окружних виборчих комісій на сайті ЦВК оприлюднені лише поодинокі рішення. Останні з них датовані серединою вересня.
Водночас, Закон України "Про вибори народних депутатів України" чітко регламентує терміни оприлюднення документів ОВК на сайті ЦВК. Вони зазначені в статті 35 Закону. Постанова, прийнята ОВК чи ДВК, оприлюднюється не пізніше наступного ранку, після її прийняття, в ці ж строки надсилається до ЦВК, а ЦВК оприлюднює її невідкладно після надходження. Протоколи комісій надсилаються до ЦВК не пізніше наступного засідання і після надходження мають невідкладно публікуватися на сайті ЦВК.

На прикладі ОВК №26 можна спостерігати, що виборчі комісії не дотримуються цих вимог Закону. Остання, оприлюднена на сайті ЦВК, постанова ОВК №26 від 16 вересня. Натомість після 16 вересня відбулося вже чотири засідання ОВК №26 (19, 25, 29 вересня та 3 жовтня), на яких  приймалися рішення. Відсутні на сайті ЦВК і протоколи засідань.

За словами голови ОВК №26 Кацапової Л.В., комісія виконує свої обов'язки і надсилає документи до ЦВК у встановлені законом терміни спецзв'язком. Отримати коментар ЦВК, щодо неоприлюднення рішень ОВК не вдалося.

Частина 2 статті 35: Протокол засідання комісії може бути наданий для ознайомлення суб'єкту виборчого процесу на його вимогу не пізніше наступного засідання комісії. У цей же строк протокол засідання виборчої комісії вивішується на стенді офіційних матеріалів комісії для загального ознайомлення та надсилається до Центральної виборчої комісії. Центральна виборча комісія оприлюднює протокол засідання виборчої комісії на своєму офіційному веб-сайті невідкладно після його надходження.

Частина 5 статті 35: Постанова, прийнята окружною чи дільничною виборчою комісією, не пізніше ранку наступного дня після дня її прийняття... вивішується для загального ознайомлення на стенді офіційних матеріалів комісії, який обладнується в приміщенні комісії у місці, вільно доступному для відвідувачів. У ці ж строки постанова, прийнята окружною чи дільничною виборчою комісією, надсилається до Центральної виборчої комісії, яка оприлюднює її на своєму офіційному веб-сайті невідкладно після надходження постанови.

З інформації на сайті ЦВК зрозуміло, що подібна ситуація складається і в інших округах. Станом на 5 жовтня з 225 окружних виборчих комісій (разом з Автономною Республікою Крим та Донецькою і Луганською областями) по 59 з них взагалі відсутні будь-які рішення.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...