App Store Google Play

Люди гинуть на роботі, але вже значно менше

06.10.2014 14:43
Люди гинуть на роботі, але вже значно менше

Рівень виробничого травматизму на Дніпропетровщині за 9 місяців 2014 року скоротився на 2,5%, смертельного - майже на 13%, повідомляє прес-служба теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області.

Загалом упродовж січня-вересня поточного року на підприємствах, підконтрольних теруправлінню Держгірпромнагляду у Дніпропетровської області, травмувались 238 працівників, в той час, як торік за той самий період -  244. Смертельні травми отримали 20 робітників (торік за аналогічний період - 23).

Зокрема, зменшилась кількість випадків виробничого травматизму на підприємствах металургійної промисловості (40 проти 55), машинобудування (28 проти 32), харчової промисловості (9 проти 17), соціально-культурної сфери (73 проти 82). Проте збільшилась кількість травмованих на об`єктах будівництва та виробництва будматеріалів (9 проти 6), енергетики (8 проти 5), залізничного транспорту (12 проти 11) та автодорожнього транспорту (12 проти 4), сільського господарства ( 23 проти 10).

Найпоширенішими видами подій, що призвели до травмувань працівників, стали падіння, в тому числі з висоти або під час пересування, дія рухомих деталей обладнання, машин та механізмів, падіння або обвали предметів та матеріалів, ураження електричним струмом, дія підвищених температур, а також дорожно-транспортні пригоди під час виконання постраждалими трудових обов`язків.

Серед причин нещасних випадків, як засвідчив аналіз матеріалів розслідувань, за цей період переважають організаційні причини, що призвели до  травмувань 121 особи (50,8% від загальної кількості випадків), в тому числі невиконання вимог інструкцій з охорони праці та посадових обов`язків. З технічних причин травмувались 14 осіб (або 5,8%).

Втім, особливе занепокоєння фахівців територіального управління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області викликає зростання кількості нещасних випадків з так званих психофізіологічних причин, через які травми на виробництві отримали 103 особи (або 43,2% від загальної кількості постраждалих з початку року). В тому числі майже третина нещасних випадків за результатами розслідувань, проведених службами охорони праці підприємств, пов`язано із особистою необережністю потерпілого - 69 випадків (або 28,9% від загальної кількості з початку року).

«Те, що керівники підприємств та структурних підрозділів вбачають у причинах травмувань лише особисту необережність постраждалих, і жодної іншої, на жаль, свідчить про самоусунення окремих посадовців підприємств від створення безпечних умов праці, неефективність профілактики травматизму з боку служб охорони праці, керівників та головних фахівців підприємств, - зауважує начальник теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області Віктор Іванко, - Як бачимо, обравши «зручну» для підприємства позицію: «ніхто окрім постраждалого не винен, нічого не порушив, ні за що не відповідає, не потрібно вживати жодних заходів», такі горе-виробничники продовжують наражати на небезпеку інших працівників підприємств. Зі свого боку Держгірпромнагляд, в умовах чинної заборони на здійснення перевірок суб'єктів господарювання, направляє основні зусилля на здійснення превентивних заходів для запобігання нещасним випадкам на виробництві.»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...