App Store Google Play

У Дніпропетровську відкрито перше хоспісне відділення для онкохворих

01.10.2014 13:04
У Дніпропетровську відкрито перше хоспісне відділення для онкохворих

У Дніпропетровську на базі терапевтичного блоку міської лікарні №15 відкрито хоспісне відділення. Воно представляє собою три окремі палати з ремонтом, що оснащені спеціальними ліжками, холодильниками, біотуалетами, умивальниками. Також у відділенні обладнано ванну кімнату для немобільних хворих. 

На сьогодні в області функціонує вже 98 ліжок для пацієнтів, які потребують хоспісної допомоги, включаючи 5 ліжок новоствореного відділення.

«Норматив таких ліжок - 100-120 на 1,5 млн населення, тому нам ще є над чим працювати, - сказала виконуюча обов'язки заступника директора - начальника відділу лікувально-профілактичної допомоги дорослому населенню департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА Ніна Чумаченко. - Це допомога, яка не потребує дороговартісного обладнання чи складних діагностичних процедур. Вона потребує людського милосердя».

Нове хоспісне відділення являє собою три окремі палати - дві двомісні та одна одномісна.

«Це перше хоспісне відділення у Дніпропетровську, яке розраховане на людей з онкозахворюваннями. Саме тому ми працюватимемо у співпраці з онкодиспансером», - зазначила головний лікар Дніпропетровської міської лікарні №15 Ольга Марченко. Саме в онкодиспансері пацієнтам будуть присвоювати статус «паліативний хворий».

Заступник головного лікаря з медичної частини Юрій Криничний розповів, що необхідність створення такого відділення назрівала вже давно. Як правило, невиліковно хворі пацієнти, які потребують спеціалізованої допомоги, перебувають у звичайних терапевтичних відділеннях.

«Для невиліковно хворої людини перебування в одній палаті зі звичайними пацієнтами - це стрес. Адже вони одужають, повертаються додому, - говорить Юрій Криничний. - У спеціальному ж відділенні люди зможуть спілкуватися один з одним, знаходити спільні теми. Їхні родичі також можуть обмінюватись досвідом. Хоспісне відділення - це місце, де люди будуть жити з гідністю до кінця своїх днів».

У відділенні будуть працювати терапевт, психотерапевт, середній та молодший медперсонал, медсестра з дієтичного харчування, соціальний працівник тощо. Лікарям, середньому та молодшому медичному персоналу хоспісного відділення передбачено 15% підвищення посадового окладу за роботу зі шкідливими умовами праці.

За допомогою обласного Товариства Червоного Хреста, інших громадських організацій та просто небайдужих громадян відділення оснащено засобами індивідуального пересування, меблями, постільною білизною, інвентарем та миючими засобами.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...