App Store Google Play

Люстраційна комісія визнала:Бібік порушив присягу арештовуючи активістів

25.09.2014 19:34
Люстраційна комісія визнала:Бібік порушив присягу арештовуючи активістів

Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції ухвалила висновки про порушення присяги стосовно шести суддів, які ухвалювали рішення щодо учасників масових акцій протестів у період з 21 листопада 2013 року до 11 квітня 2014 року.

 

Комісія  прийняла рішення про передачу цих висновків до Вищої ради юстиції для прийняття рішення, повідомляє «ЗіБ» з посиланням на ВРЮ.

 

Члени ТСК розглянули заяви адвокатів Костюченко Н.О. та Погосяна В.Е. відповідно та ухвалили висновок про порушення присяги у діях судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Бібіка Миколи Миколайовича. Суддя не з’явився на засідання через хворобу.

 

В даному випадку йдеться про грубі порушення закону, міжнародних правових актів та практики Європейського суду з прав людини під час постановлення суддею ухвал про застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту щодо низки осіб, які 26 січня 2014 року були присутні на мирних акціях протесту в центральній частині м. Дніпропетровська.

 

«Під час перевірки було встановлено, що клопотання слідчого про обрання запобіжного заходу ґрунтувалися виключно на свідченнях працівників міліції або їх рапортах, тексти показів абсолютно збігаються і писалися під кальку, є обґрунтована підозра, що окремі покази свідків були сфальсифіковані», –  сказав член ТСК Маркіян Галабала.

 

Він також відзначив, що суддею не було надано оцінки тому факту, що слідчі дії у даному кримінальному провадженні здійснювалися слідчими, які не включені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, тобто особами, не уповноваженими на проведення досудового розслідування. Вказане ставить під сумнів допустимість доказів у справі. Встановлено, що суддею відповідно до вимог статті 206 КПК також було проігноровано скарги затриманих на заподіяння їм працівниками міліції тілесних ушкоджень. За словами М. Галабали, вказані судові засідання відбувалися не в робочий час, встановлений правилами трудового розпорядку, та у закритому режимі.

 

«Є докази недопущення до зали суду суддею сторонніх осіб з тих мотивів, що нібито в матеріалах кримінального провадження є документи під грифом «для службового користування», –  це  є порушенням статті 27 Кримінального процесуального кодексу про гласність кримінального процесу та статті 11 Кодексу суддівської етики», –  сказав доповідач, звернувши увагу і на те, що здається сумнівною суспільна небезпечність осіб через вік та хвороби. «Найприкрішою обставиною, виявленою під час перевірки, є неетична поведінка судді, про що свідчить запис судового засідання», –  зауважив Маркіян Галабала.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...