App Store Google Play

Дніпропетровщина попрощалася ще з 21 невідомим солдатом

23.09.2014 15:08
Дніпропетровщина попрощалася ще з 21 невідомим солдатом

Панахиду за загиблими в зоні АТО українськими військовими на центральній площі Дніпропетровська відслужили представники всіх релігійних конфесій. Захоронили загиблих з військовими почестями на Краснопільському кладовищі поруч з ще 11 тимчасово невстановленими солдатами, які також не повернулися із зони АТО. Проводити в останню путь героїв прийшли представники облдержадміністрації, військові, громадськість та небайдужі містяни.

 

«Сьогодні ми ховаємо невідомих солдатів. Ми не знаємо, хто вони: кадрові військові, мобілізовані або добровольці. Але сьогодні це не має ніякого значення. Для всіх нас це захисники. Люди, які поклали своє життя, щоб війна ніколи не прийшла в наше місто», - зазначив заступник голови облдержадміністрації Борис Філатов.

 

Він додав, що кожен присутній може порівняти: як прощається зі своїми героями Україна та з найманцями – російська армія і сепаратисти.

«Людей, які прийшли зі зброєю на нашу землю, закопують таємно, в невстановлених місцях. І в цьому моральна відмінність між нами. Тому що ми на своїй землі. Цю землю ми нікому не віддамо. І давайте дивитися в майбутнє. Заради пам'яті наших солдат», - наголосив Борис Філатов.

Він  повідомив, що Дніпропетровщина кожен день докладає всі зусилля для того, щоб всі загиблі були ідентифіковані.

 

«Я б не називав цих військових невідомими солдатами. Ми називаємо їх «тимчасово невстановленими». Кожен з наших сьогоднішніх захисників, з якими прощаємося з болем у серці, знайде своє ім'я. І ми напишемо на обеліску ім'я кожного. Інакше не може бути», - підкреслив заступник губернатора.

 

Директор департаменту взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборонної роботи Дніпропетровської ОДА Ірина Федорчук зазначила, що з метою полегшення пошуків родичів загиблих та зниклих без вісті, Дніпропетровська область вийшла з ініціативою щодо створення єдиного реєстру загиблих і родичів загиблих на базі Експертно-криміналістичного центру МВС України.

 

«Сьогодні в Адміністрації Президента буде проводитися нарада, в якій бере участь заступник губернатора Святослав Олійник саме з питання створення єдиної бази ДНК загиблих та їхніх родичів», - розповіла вона. – Що стосується даних солдатів, то проведені всі необхідні експертизи. В подальшому при збігу ДНК загиблих і родичів буде встановлене ім’я  кожного бійця. І в цьому полягає наша основна задача».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...