App Store Google Play

В Дніпропетровську почалися уроки мужності

21.09.2014 12:08
В Дніпропетровську почалися уроки мужності

У п'ятницю Дніпропетровський військовий ліцей провів урок Мужності для своїх учнів, куди запросив представників громадськості та Штабу Національного Захисту Дніпропетровської області. Треба зазначити, що подібні уроки відбувалися тут і раніше. Однак цього разу юнакам розповіли що таке війна. Молоді хлопці, що зараз лише крокують на плацу в однострої, дізналися імена своїх викладачів та випускників закладу, що зараз стримують російських окупантів та найманців на сході країни.

Керівники ліцею коротко донесли учням загальну ситуацію на фронті, героїчні випадки самопожертви наших солдатів, які лише зараз будують власною кров'ю сучасну, боєздатну армію. На відміну від колишніх часів, зараз викладачам було не до «шароварщини» та нарочитого ура-патріотизму - на фронті в складних умовах гинуть реальні бійці, підриваючи себе на гранатах задля збереження життів своїх бойових побратимів, виносячи в повітря бронетехніку ворога та подекуди свою власну, щоб та не дісталася ворогові.

Слухаючи це, молоді хлопці подекуди опускали голови та закривали обличчя руками, ховаючи свої сльози. А коли на моніторі ліцеїстам показували кадри з зимового Майдану та наступ активістів зі щитами проти снайперів режиму Януковича, ставали вологими очі навіть у досвідчених офіцерів.

Сталося так, що Україна опинилася в складній ситуації, коли гарантії її територіальної цілісності, отримані за відмову від ядерної зброї, порушилися одним із їх гарантів - «братньою» Росією», - відкрив урок заступник голови закладу Всеволод Костиря. Що цікаво при цих словах, в очах 16-річних та більш молодших учнів, у яких в Росії живе багато родичів, не відбивалося ніякого дисонансу.

«Ми так, як і вся країна, майже живемо біля екранів телевізорів, моніторів комп'ютерів, намагаючись дізнатися всі новини з двох фронтів - військового та політичного, - вже після уроку зазначали молоді хлопці.

Окремою темою були добровольчі батальйони при збройних силах, Національної гвардії та МВС та формування Добровольчого Українського Корпусу Правого Сектора, що зараз діють на фронті.

«Добровольчі батальйони мають стати праобразом майбутньої, сильної української армії - саме вони, спільно із бригадами Збройних Сил несуть на собі основний тягар війни», - підкреслив представник Штабу Національного Захисту Дніпропетровської області та член Проводу Правого Сектора Андрій Денисенко. Також він зазначив особливу роль Дніпропетровська у ході національної революції та війни - «Саме у Дніпропетровську вдалося зламати хребта гідрі сепаратизму, міф про «рускій» південний схід, який нав'язувався українцям роками. Саме тут Путін отримав свою першу поразку» - підкреслив Андрій Денисенко.

Також перед учнями виступили військові медики, які розповіли про значний вклад у спільну справу численних волонтерських організацій. Своє слово сказав і священник, - отець Сергій, син якого наразі воює в зоні АТО.

Незважаючи на усі буденні проблеми закладу (наразі у ліцею є проблеми з обладнанням та функціонуванням власного тиру), учням не доводилося двічі пояснювати які складності зараз стоять перед Україною, з ким та за що ми воюємо. Молоді хлопці уважно слухали своїх наставників, дізналися які саме батальйони зараз перебувають на фронті та їх командирів, а після уроку жваво шикувалися на плацу ліцею. Приємною несподіванкою виявилось те, що багато з цих юнаків вже мають досвід стрибків з парашутом.

«Такі уроки зараз є дуже корисними для усіх нас, - цих молодих ліцеїстів, усього громадського суспільства, армії та здорової нації, що зароджуються саме зараз, у цих складних умовах нападу Каїна, що підняв руку на свого брата» - зазначив Андрій Денисенко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...