App Store Google Play

Пригунов: Закон про "особливий статус" - перший крок до миру

18.09.2014 13:39
Пригунов: Закон про "особливий статус" - перший крок до миру

Закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в деяких районах Донецької та Луганської областей» - один з етапів досягнення мирного вирішення ситуації. Про це заявив голова Дніпропетровської обласної організації політичної партії «Блок Петра Порошенка» Гліб Пригунов на Дніпропетровській ОДТРК у програмі «Наживо».

«На сьогоднішній день суспільство вже не приймає позицію силового вирішення конфлікту на сході України. Сьогодні за результатами соціологічних опитувань більшість українців висловлюються за мирне політичне врегулювання конфлікту. Тому цей закон - це один з етапів досягнення мирного вирішення ситуації», - сказав Гліб Пригунов.

Він підкреслив, що закон має термін дії до трьох років і може бути зупинений рішенням Верховної Ради, до того ж він не ставить під сумнів територіальну цілісність України.

«Не йдеться про унітарність країни, не йде мова взагалі про Донецьку або Луганську області або про Донецький регіон. Йдеться про особливості місцевого самоврядування в окремих районах. Якщо подивитися сам закон, то, наприклад, співпраця уряду України з певними територіями Луганської і Донецької області здійснюється за ініціативою певних органів місцевого самоврядування. Тобто, це можуть бути сільські або районні ради, мова не йде про якісь території взагалі, тому там і немає кордонів, їх в принципі не може бути , - уточнив Гліб Пригунов.

Він вважає, що з трьох варіантів розвитку подій найбільш прийнятний - вирішувати конфлікт на сході потрібно за столом переговорів.

«Ми повинні припинити вбивства. Не можна вирішувати питання силою. Є три варіанти розвитку подій. Перший - це військова перемога, а це на сьогоднішній день нереальний варіант. РФ побачила, що українська армія перемагає терористів і їм потрібна підтримка. Тому й увійшли російські війська. І тому на даному етапі неможливо далі вести військові дії, тому що сили нерівні. Другий варіант вирішення конфлікту - ухвалення цих законів, спроба мінімізувати втрати і вийти в цивілізоване русло. І третій варіант - це повна відмова від підконтрольних терористам територій. Ми ж цього не хочемо? Ми не хочемо, щоб гинули наші люди, ми не хочемо відмовлятися від Донбасу, ми знаходимо третій варіант - ми сідаємо за стіл переговорів», - вважає політик.

Голова обласної організації партії «Блок Петра Порошенка» пояснив, що цей закон спрямований на припинення вогню.

«В результаті АТО Україна зіткнулася з ситуацією, коли наші правоохоронні та силові органи потіснили ворога і дійшли до тієї грані, коли ми могли взагалі говорити про знищення сепаратистів в Україні, але коли увійшли регулярні російські війська, а загиблі стали обчислюватися не десятками, а сотнями, найголовніше було - припинити вбивство. І я вважаю, що прийняттям цих законів ми цієї мети досягли. Але наступним кроком за результатами мінських домовленостей є дійсно припинення вогню з боку ДНР, ЛНР і в першу чергу РФ. Якщо цього не буде зроблено, ми можемо ставити під сумнів мінські домовленості, в тому числі переглядати ті законопроекти, за які проголосували», - підкреслив Пригунов.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...