App Store Google Play

Дніпропетровськ відзначив День міста в патріотичному стилі

15.09.2014 10:19
Дніпропетровськ відзначив День міста в патріотичному стилі

У суботу Дніпропетровськ відзначив 238-у річницю заснування. Святкування Дня міста вперше відбуваються в національно-патріотичному стилі й під знаком доброчинної допомоги українській армії.

Просто неба, на десятках майданчиків, відбулися різноманітні фестивалі, виставки, конкурси, майстер-класи, концерти та інші розважальні заходи. Вздовж Набережної працювали кілька містечок майстрів, відбулися фестивалі кави, шоколаду, винограду.

Зранку на Фестивальному причалі Дніпропетровська на свято з «Україною в серці» зібрались тисячі школярів. Більшість дітей одягли вишиванки, дівчатка – віночки, причому, за словами вчителів, зробили це з власної ініціативи. Дехто приніс прапори України та національну символіку. У моді серед молоді також – нанесення фарбою синьо-жовтих прапорців на обличчя.

Цього року традиційний етнофестиваль-ярмарок «Петриківський дивоцвіт», який розгорнули у парку Шевченка, теж уперше пройшов під гаслом «Митці Дніпропетровщини – за мир!». Майстри народної творчості не тільки ярмаркували, а й збирали кошти на допомогу українським бійцям.

Кожне місто та район, які взяли участь в заході, підготували свій оберіг ручної роботи, який мають передати українським солдатам на Донбасі з побажаннями повертатись живими.

Представники волонтерських груп та організацій, користуючись нагодою, збирали кошти на конкретні речі для бійців, зокрема, тепловізор для 93-ї механізованої бригади вартістю в 55 тисяч гривень.

Розважальна програма для жителів міста й гостей була розрахована до пізнього вечора. Після заходу сонця на Набережній відбувся показ фільмів із колекції міжнародного фестивалю «Дніпро-сінема» і святкування 110-ї річниці від дня народження Олександра Довженка.

Від традиційного феєрверку над акваторією Дніпра у День міста цього року організатори відмовились: з початку вересня, за рішенням міськради, у Дніпропетровську діє заборона на феєрверки та салюти, яку планують скасувати тільки після завершення бойових дій на Донбасі.

Жінкам, які народили немовлят на День міста, міська влада виділила з бюджету фінансову допомогу – по 6 тисяч гривень.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...